Polski zespół Vane zagrał w konkursie kapel na Wacken Open Air [ZDJĘCIA]

31.07.2019 17:33
Vane|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

W prestiżowym konkursie Wacken Metal Battle zagrał polski zespół Vane. Trzymacie kciuki za naszą reprezentację?

Wacken Metal Battle to prestiżowy międzynarodowy konkurs dla zespołów odbywający się od 2004 roku. Jest on podzielony na kilka etapów. Pierwszym z nich jest finał krajowy, w którym w 2019 roku wygrał zespół Vane. Zwycięzca rywalizacji w naszym kraju zagrał właśnie na Wacken Open Air.

Fundatorami nagród są między innymi: Marshall, Washburn, Mapex i Sabian. Głównymi nagrodami w światowym finale Wacken Metal Battle są również profesjonalny kontrakt płytowy oraz wsparcie dla zespołu ze strony organizatorów Wacken Open Air.

Wacken Open Air 2019: Polski zespół Vane wystąpił w konkursie kapel

Vane powstał pod koniec 2016 roku z inicjatywy Mateusza Gajdzika i Roberta Zembrzyckiego. Jesienią 2018 roku, zespół wypuścili swój długogrający debiut, zatytułowany “Black Vengeance”. Koncepcyjna płyta opowiadająca historię jednej z bardziej interesujących postaci złotej ery piractwa. Album promowały trzy single i towarzyszące im teledyski.

Przeczytaj także

Po intensywnej koncertowo zimie zespół ponownie wszedł do studia i zarejestrował utwór "The Ritual" do którego również nagrali teledysk.  
 
W swojej muzyce Vane łączy melodyjne riffy, growling i szybkie bębny.  Utrzymując piracki klimat utworów, zespół unika infantylnych melodii, zachowując przy tym poważny ton całości.

Vane zagrał na Wacken w środę, 31 lipca 2019 roku na History Stage. Wyniki zostaną ogłoszone w piątek, 2 sierpnia 2019 roku.

Wacken Open Air 2019

Jubileuszowa, trzydziesta edycja legendarnego festiwalu Wacken Open Air odbywa się w dniach 1-3 sierpnia 2019 roku. Jak co roku organizatorzy przygotowali masę niespodzianek i atrakcji towarzyszących imprezie.
Bilety są już wyprzedane. Przedsprzedaż 75 000 biletów festiwalowych zakończyła się po zaledwie 4 dniach.  

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.