Powerwolf zagrał w Warszawie [GALERIA]

Romana Makówka
02.11.2018 19:09
Powerwolf w Warszawie |undefined Fot. Romana Makówka / Antyraio.pl

Kaznodzieje nocy, niemiecka grupa Powerwolf, zagrała w warszawskiej Progresji 1 listopada 2018 w ramach trasy koncertowej Wolfsnächte Tour 2018. Na scenie towarzyszyły im zespoły Amaranthe oraz Kissin’ Dynamite. Zobaczcie galerię z tego wyjątkowego wydarzenia.

Grupa Powerwolf powstała w 2003 roku z inicjatywy Matthew oraz Charlesa Greywolfów. Twórczość Niemców charakteryzują mroczne motywy zaczerpnięte z wierzeń i legend znanych z kultury rumuńskiej (szczególnie opowieści o wilkołakach i wampirach). Zespół inspiruje się również horrorami w gotyckim klimacie, co bardzo dobrze odwzorowują teledyski Powerwolf.

Wilcza wataha ma jak dotąd na swoim koncie siedem studyjnych albumów, z których każdy zbiera doskonałe recenzje fanów, jak i krytyków gatunku.

Powerwolf w Warszawie [GALERIA]

Zobaczcie jak zespół Powerwolf zaprezentował się przed warszawską publicznością.

Amaranthe powinien znać każdy, kto uwielbia muzyczne eksperymenty. W tym przypadku mówimy o udanym mariażu muzyki metalowej, elektronicznej i popu. Właśnie takie gatunki próbuje w swojej muzyce łączyć od sześciu lat szwedzki zespół.Artystyczny dorobek formacji to cztery duże płyty, z których ostatnia, „Maximalism”, dotarła do czwartej pozycji na szwedzkiej liście. Sukcesowi nie ma się co dziwić, ponieważ Amaranthe zawarł na płycie porażające połączenie imponujących aranżacji wokalnych z metalowym brzmieniem.

Grupa Kissin’ Dynamite w 2017 obchodziła 10-lecie istnienia. Kapela, w której muzykę piszą Andy (gitara) i Hannes Braun (wokal) oraz Jim Müller (gitara), przypieczętowała to znakomitym koncertowym wydawnictwem „Generation Goodbye – Dynamite Nights”.Zespół, poza dynamiczną i melodyjną muzyką, tworzą świetne teksty chociażby o tym, jak social media, smartfony, hashtagi i inne wynalazki, niszczą relacje międzyludzkie. Grupa śpiewa również o tym, jak bardzo w dzisiejszych czasach potrzeba wspólnoty i wspólnego działania.

Tak zespół Kissin’ Dynamite prezentował się na scenie:

Wacken Open Air 2019: line-up

Powerwolf będzie również jedną z gwiazd przyszłorocznego Wacken Open Air. Jubileuszowa, 30. edycja festiwalu, odbędzie się od 1 do 3 sierpnia 2019 roku. Festiwal jest wyprzedany, a przedsprzedaż 75 000 biletów festiwalowych zakończyła się po zaledwie 4 dniach.

Jak dotąd ogłoszono następujące zespoły: Airbourne, Avatar, Critical Mess, Dark Funeral, Demons and Wizards, Eisbrecher, Hamfer, Hammerfall, Krokus, Life of Agony, Meshuggah, Opeth, Parkway Drive, Powerwolf, Primordial, Queensryche, Rose Tattoo, Sabaton, Sweet, The Adicts, The Night Flight Orchestra, Thy Art Is Murder oraz Within Temptation.

Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.