Scott Weiland & The Wildabouts na koncercie w Polsce!

Magda Słomka
26.05.2015 11:29
Scott Weiland & The Wildabouts na koncercie w Polsce! Fot. CRL (dedicato a te pikkola), CC BY 2.0

Już 18 września w klubie Proxima w Warszawie będziecie mogli usłyszeć na żywo byłego wokalistę Stone Temple Pilots. Jakie kawałki zaprezentuje podczas występu?

Krążek „Blaster” Scotta Weilanda i grupy The Wildabouts ukazał się 31 marca 2015 roku. Na koncercie możemy więc spodziewać się utworów pochodzących głównie z tego albumu. Płyta liczy 10 kawałków, tylko jednego z nich nie pisał Scott Weiland. Przed premierą muzyk ujawnił dwa numery pochodzące z „Blaster” - Way She Moves” i „White Lightning”. Pierwszy z nich ma dla niego szczególne znaczenie...

Uważam, że „Way She Moves” jest reprezentatywna dla całego albumu. Każda piosenka ma swój dźwiękowy poziom, ale jest wspólny wątek, który wszystko spaja. Myślę, że jest to jeden z najlepszych utworów na tej płycie. To także jeden z moich ulubionych.

Przyczyna, dlaczego ten kawałek tak bardzo mu się podoba, jest prosta – napisał go bowiem dla poślubionej w czerwcu 2013 roku Jamie Watchel. Miłość wciąż kwitnie.

Inspiracją, dosłownie, jest moja żona. To całkiem proste, naprawdę – kocham sposób, w jaki się porusza i kocham sposób, w jaki się wypowiada.

Scott Weiland wraz z Stone Temple Pilots stał się jednym z największych artystów połowy lat 90. Grupa porównywana była do takich zespołów jak Nirvana i Pearl Jam. Pomimo ogromnego sukcesu zespołu, STP oficjalnie rozpadł się około 2001 roku z powodu kontrowersji wokół Weilanda, jego problemów z narkotykami i licznymi odwykami.

W tym samym czasie byli członkowie Guns N’ Roses, Slash, Duff McKagan i Matt Sorum, szukając artystów do swojego nowego projektu od razu przyjęli na pokład Weilanda. Nowo powstały hard rockowy zespół Velvet Revolver okazał się bardzo popularny, zdobywając podwójną platyną w USA i Grammy w kategorii Best Hard Rock Performance w 2005 roku. Scott pozostał w zespole do 2008 roku.

Po rozstaniu z Velvet Revolver artysta wrócił w 2008 do Stone Temple Pilots. Prace nad jego solowym albumem zbiegły się z letnią trasą zespołu STP, z którym zagrał 65 koncertów w samych Stanach Zjednoczonych. Następne kilka lat Weiland poświęcił na solową twórczość i jego nowy muzyczny projekt z zespołem Wildabouts, z którym w 2013 roku zagrał na trasie Purple at the Core. Miejsce Weilanda w Stone Temple Pilots zajął Chester Bennington.

Scott pozostał dominującą siłą w muzyce rockowej i udowodnia, że jego twórczość wciąż jest bardzo silna i potężna. Niepowtarzalny styl muzyczny Weilanda i The Wildabouts będziecie mogli usłyszeć na żywo już 18 września w warszawskiej Proximie!

500_700_2

Scott Weiland & The Wildabouts

18 września 2015 r.

Klub Proxima, Warszawa

Bilety w cenie od 90 zł dostępne od piątku, 29 maja 2015 roku, od godz. 9.00 na LiveNation.pl

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.