Scream Maker otworzy Power Festival 2016

7 czerwca 2016 roku w łódzkiej Atlas Arenie będzie miało miejsce prawdziwe święto mocnego brzmienia. Na jednej scenie podczas pierwszej edycji Power Festival zaprezentują się formacje Korn, Megadeth oraz Sixx:A.M. Do line-upu dołączyła też polska grupa.
Scream Maker to warszawski zespół grający klasyczny heavy metal, założony w 2010 roku. Grupa dzieliła dotychczas scenę z zespołami takimi, jak Judas Priest, Motorhead, Saxon, czy Primal Fear. Formacja ma na swoim koncie trzy dobrze przyjęte wydawnictwa płytowe, z których debiutanckie „Livin' in the Past” zostało wydane w amerykańskiej wytwórni Perris Records, a jego okładkę zaprojektował profesor Rosław Szaybo, światowej sławy projektant odpowiedzialny m.in. za okładkę „British Steel” Judas Priest.
W ciągu zaledwie czterech lat zespół zagrał 200 koncertów, w tym również dwie długie trasy w Chinach, gdzie zresztą jako pierwszy polski artysta w historii oficjalnie wydał album - „We Are Not The Same”. Za brzmienie zespołu na płytach odpowiedzialny jest Alessandro Del Vecchio, współpracownik członków Deep Purple, Journey, czy Black Sabbath oraz Radek Kordowski z HEAR Studio, warszawski inżynier dźwięku i producent.
Michał Wrona, gitarzysta formacji Scream Maker, podkreśla, że to możliwość uczestnictwa w Power Festival 2016 to wielki zaszczyt dla całego zespołu.
Zagranie na tej samej scenie co mój wielki i krnąbrny idol z dzieciństwa, Dave Mustaine, będzie autentycznym spełnieniem moich marzeń, ale i jednocześnie bardzo fajnym wyzwaniem, bo w zderzeniu z zagranicznymi gwiazdami Power Festivalu, reprezentujemy tu nasz kraj. Gwarantujemy publiczności bardzo energetyczny show i zapewniamy, że każdy fan dobrej muzyki obecny 7 czerwca 2016 w Atlas Arenie przekona się, że są w Polsce naprawdę dobre, młode grupy heavymetalowe, których warto słuchać.
Grupa Scream Maker supportowała również koncert Motorhead, który odbył się 6 lipca 2015 roku na Torwarze w Warszawie, w ramach trasy na 40-lecie istnienia zespołu. Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje Power Festival, podkreśla, że jest zadowolony z wyboru kapeli.
Występ muzyków spotkał się z dużym entuzjazmem publiczności. Nie mamy wątpliwości, że i tym razem będzie podobnie. Scream Maker to świetni reprezentanci młodej polskiej sceny heavymetalowej.
Power Festival 2016
Wydarzenie z udziałem zespołów Korn, Megadeth, Sixx: A.M. oraz Scream Maker odbędzie się 7 czerwca 2016 roku. Bilety na festiwal można nabywać poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.
Wybieracie się na Power Festival 2016?
Oceń artykuł