Scream Maker otworzy Power Festival 2016

Justyna Kierzkowska
25.02.2016 13:43
Scream Maker otworzy Power Festival 2016 Fot. materiały prasowe

7 czerwca 2016 roku w łódzkiej Atlas Arenie będzie miało miejsce prawdziwe święto mocnego brzmienia. Na jednej scenie podczas pierwszej edycji Power Festival zaprezentują się formacje Korn, Megadeth oraz Sixx:A.M. Do line-upu dołączyła też polska grupa.

Scream Maker to warszawski zespół grający klasyczny heavy metal, założony w 2010 roku. Grupa dzieliła dotychczas scenę z zespołami takimi, jak Judas Priest, Motorhead, Saxon, czy Primal Fear. Formacja ma na swoim koncie trzy dobrze przyjęte wydawnictwa płytowe, z których debiutanckie „Livin' in the Past” zostało wydane w amerykańskiej wytwórni Perris Records, a jego okładkę zaprojektował profesor Rosław Szaybo, światowej sławy projektant odpowiedzialny m.in. za okładkę „British Steel” Judas Priest.

W ciągu zaledwie czterech lat zespół zagrał 200 koncertów, w tym również dwie długie trasy w Chinach, gdzie zresztą jako pierwszy polski artysta w historii oficjalnie wydał album - „We Are Not The Same”. Za brzmienie zespołu na płytach odpowiedzialny jest Alessandro Del Vecchio, współpracownik członków Deep Purple, Journey, czy Black Sabbath oraz Radek Kordowski z HEAR Studio, warszawski inżynier dźwięku i producent.

Michał Wrona, gitarzysta formacji Scream Maker, podkreśla, że to możliwość uczestnictwa w Power Festival 2016 to wielki zaszczyt dla całego zespołu.

Zagranie na tej samej scenie co mój wielki i krnąbrny idol z dzieciństwa, Dave Mustaine, będzie autentycznym spełnieniem moich marzeń, ale i jednocześnie bardzo fajnym wyzwaniem, bo w zderzeniu z zagranicznymi gwiazdami Power Festivalu, reprezentujemy tu nasz kraj. Gwarantujemy publiczności bardzo energetyczny show i zapewniamy, że każdy fan dobrej muzyki obecny 7 czerwca 2016 w Atlas Arenie przekona się, że są w Polsce naprawdę dobre, młode grupy heavymetalowe, których warto słuchać.

Grupa Scream Maker supportowała również koncert Motorhead, który odbył się 6 lipca 2015 roku na Torwarze w Warszawie, w ramach trasy na 40-lecie istnienia zespołu. Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje Power Festival, podkreśla, że jest zadowolony z wyboru kapeli.

Występ muzyków spotkał się z dużym entuzjazmem publiczności. Nie mamy wątpliwości, że i tym razem będzie podobnie. Scream Maker to świetni reprezentanci młodej polskiej sceny heavymetalowej.

Power Festival 2016

Wydarzenie z udziałem zespołów Korn, Megadeth, Sixx: A.M. oraz Scream Maker odbędzie się 7 czerwca 2016 roku. Bilety na festiwal można nabywać poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.

kup-bilet

Wybieracie się na Power Festival 2016?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.