Sorry Boys zagrali w Krakowie. "Polska Florence" mimo nawałnicy nie zawiodła swoich fanów [ZDJĘCIA]

17.08.2020 12:39
Sorry Boys w Krakowie|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

16 sierpnia 2020 w krakowskich Fortach Kleparz wystąpiła grupa Sorry Boys. Zespół nadal promuje swój ostatni album "Miłość". Zobacz zdjęcia z wydarzenia!

Sorry Boys założyło dwóch gitarzystów: Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Wkrótce dołączyła do nich wokalistka Bela Komoszyńska. Mimo że Sorry Boys został założony w 2006 roku, oficjalny debiut nastąpił dopiero 4 lata później płytą "Hard Working Classes", która na rynku ukazała się dzięki Mystic Production.

Sorry Boys zagrali w Krakowie

Twórczość Sorry Boys bazuje na wyjątkowo delikatnym głosie wokalistki i zróżnicowanych dźwiękach z wybijającą się szczególnie gitarą. Ich muzyka przypomina dark wave i mroczne odcienie dream popu z przełomu lat 80. i 90.

Przeczytaj także

Czwartym, ostatnim albumem polskiej grupy alternatywnej jest krążek "Miłość", który ukazał się w maju 2019 roku. Wszystkie teksty, po raz pierwszy, napisane są w języku polskim. Na płycie możemy usłyszeć nie tylko Komoszyńską - gościnnie wystąpiła także Kayah (w piosence "Carmen").

Zobacz zdjęcia z koncertu w Krakowie

Tuż przed rozpoczęciem koncertu nad Krakowem przeszła potężna burza. Intensywne opady deszczu spowodowały, że zalane zostały ulice i tunele podziemne. Strażacy musieli interweniować łącznie kilkadziesiąt razy. Jednak koncert opóźnił się tylko kilka minut, a pracownicy klubu zadbali o swoich gości, rozdając chętnym parasole.

Kraków: Największy plenerowy festiwal w mieście

Festiwal Lato na Fortach od początku zapowiadał się niezwykle ciekawie. Spragnieni muzyki na żywo fani ucieszyli się z możliwości obejrzenia swoich ulubionych gwiazd na żywo. Organizatorzy całego przedsięwzięcia musieli sprostać ogromnej liście wymogów w ramach reżimu sanitarnego ustalonego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Przeczytaj także

I trzeba przyznać, że wypełniają swoje zadanie doskonale. Forty Kleparz bardzo dbają o bezpieczeństwo i komfort wszystkich fanów odwiedzających ten klub muzyczny. Uczestnicy imprez mogą być pewni, że zastosowano  wszelkie niezbędne środki ostrożności, a w trakcie koncertów mogą bawić się równocześnie w kilku oddzielnych strefach, co jeszcze bardziej sprzyja zachowaniu reżimu sanitarnego.  

Letnie koncerty plenerowe w Fortach Kleparz. Kto jeszcze zagra?

Kolejne wydarzenia prezentują się następująco:

 • 20 sierpnia - Natalia Przybysz
 • 23 sierpnia - Lady Pank
 • 26 sierpnia - Enej
 • 27 sierpnia - Karaś/Rogucki
 • 28 sierpnia - Mrozu
 • 29 sierpnia - Jan-Rapowanie
 • 30 sierpnia - Jan-Rapowanie
 • 3 września - Nosowska
 • 6 września - O.S.T.R
 • 13 września - Maria Peszek
 • 17 września - Paweł Domagała
 • 20 września - Ira

Koncerty odbywają się na dziedzińcach klubu Forty Kleparz w Krakowie, w ramach reżimu sanitarnego ustalonego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Bilety można kupić za pośrednictwem strony eBilet.  

Zobacz również: Koncerty, które odbędą się w Krakowie w 2020 roku

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.