Steel Panther zagrał na Wacken Open Air 2018 [GALERIA +18]

Maciej Koprowicz
10.08.2018 11:57
Steel Panther zagrał na Wacken Open Air 2018 [GALERIA +18] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Najseksowniejszy metalowy zespół świata dał czadu na tegorocznym Wacken. Na scenie było naprawdę gorąco – do tego stopnia, że zaproszone na nią fanki pozbywały się ciuchów.

Steel Panther to zespół, podtrzymujący najlepsze tradycje glam metalu. Czadowe, a jednocześnie kawałki, mocno kampowy image, no i oczywiście teksty, poruszające bardzo rock’n’rollowe tematy. Najkrócej mówiąc, „Pantery” są jak metalowy Johnny Bravo – ich hobby to kobiety, dziewczyny i panienki.

Niektórzy zarzucają kapeli pod wodzą Michaela Starra i Satchela seksizm i „maczyzm”. Ostatnio kontrowersje wzbudził sygnowany przez zespół efekt gitarowy o nazwie Pussy Melter (dosłownie – Roztapiacz Ci*ek), który ostatecznie trafił jednak do sprzedaży, mimo wielu głosów oburzenia. Ale trzeba pamiętać, że w Steel Panther nic nie dzieje się na poważnie – to tylko zabawa rockową i metalową konwencją.

Jak widać, fanki zespołu to doskonale rozumieją i chętnie się do tej zabawy przyłączają. Podczas koncertu Amerykanów na Wacken Open Air 2018 ostatniego dnia festiwalu, 4 sierpnia 2018, muzycy zaprosili sporą gromadkę dziewcząt na scenę. Atmosfera show była tak gorąca, że kilka z pań zdecydowało się zdjąć koszulki i staniki, a na scenie pojawił się wielki... sztuczny penis.

Zobaczcie fotorelację z koncertu Steel Panther w obiektywie Romany Makówki. Tak, piersi fanek też tam są.

Wacken Open Air 2018 – fotorelacje Antyradio.pl

Wacken Open Air to jeden z największych festiwali metalowych na świecie. W tym roku w dniach 2-4 sierpnia 2018 odbyła się 29. edycja imprezy. Mamy dla Was relacje foto z koncertów m.in. Cannibal Corpse, Sepultury, Udo Dirkschneidera, Children Of Bodom, Behemotha, Sepultury, Fisha i Epiki.

Wacken Open Air 2019 - kto zagra?

Kolejna, 30. edycja Wacken Open Air odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019. Już teraz wiadomo, że zagrają Sabaton, Demons & Wizards, Airbourne, Within Temptation, Krokus, Dark Funeral, Avatar, Meshuggah, Rose Tattoo, Powerwolf, Parkway Drive.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.