Steve Hackett wystąpił w Krakowie [GALERIA]

08.05.2019 13:00
Steve Hackett |undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Steve Hackett, były gitarzysta grupy Genesis, wystąpił na dwóch koncertach w Polsce. Zobaczcie galerię z koncertu w Krakowie.

Muzyk przyjechał do Polski na dwa koncerty w ramach trasy Genesis Revisited Tour 2019, podczas której grał w całości materiał z albumu Genesis - "Selling England by the Pound" oraz obchodził 40. rocznicę wydania solowego "Spectral Mornings".

6 maja 2019 roku można go było usłyszeć w poznańskiej Sali Ziemi a dzień później w krakowskim klubie Studio.

Przeczytaj także

Steve Hackett współpracował z wieloma uznanymi artystami takimi jak choćby Paul Carrack, Bonny Tyler, John Wetton i Brian May, który przyznał, że rozpoczynając muzyczną karierę, szukał inspiracji w grze Steve'a.

Steve Hackett wystąpił w Krakowie

Muzyk przez sześć lat był gitarzystą grupy Genesis. Do Mike'a Rutherforda, Tony'ego Banksa, Petera Gabriela i Phila Collinsa dołączył na początku 1971 roku. W tym składzie zostały nagrane albumy: "Nursery Cryme", "Foxtrot", "Selling England by the Pound" i "The Lamb Lies Down on Broadway".

Kolejne dwa - "A Trick of the Tail" i "Wind & Wuthering", nagrano już bez Petera Gabriela. Steve Hackett opuścił Genesis 1977 roku i zajął się karierą solową. Pierwszym albumem solowym Steve'a Hacketta był "Voyage of the Acolyte" z 1975 roku. Obecnie twórczość gitarzysty oscyluje wokół m. in. jazzu, world music i bluesa. Ostatnim albumem w dorobku artysty jest wydany w styczniu 2019 roku "At the Edge of Light".

Zobacz jak Steve Hackett zaprezentował się przed krakowską publicznością:

Podczas dwóch 2,5-godzinnych koncertów, muzyk przedstawił w całości album "Selling England By The Pound" oraz obszerne fragmenty "Spectral Mornings". Na setliście znalazło się również miejsce dla bardziej aktualnych solowych kompozycji, w tym piosenek z najnowszego albumu.

Która z solowych płyt Steve'a Hacketta podoba Ci się najbardziej?
 

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.