Tarja Turunen zagra 2 koncerty w Polsce w 2016 roku

Aleksandra Degórska
12.08.2016 12:08
Tarja Turunen zagra 2 koncerty w Polsce w 2016 roku Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Wokalistka ponownie odwiedzi nasz kraj. Sprawdźcie, kiedy będzie można usłyszeć artystkę.

Była wokalistka Nightwish często koncertuje w Polsce, przy czym ostatnia jej wizyta odbyła się w ramach 22. Przystanku Woodstock. Ci, którzy nie trafili na ten występ będą mogli już niebawem nadrobić zaległości.

Tarja Turunen ogłosiła bowiem, że zagra aż 2 koncerty - 5 grudnia 2016 roku wystąpi w warszawskim klubie Progresja, zaś 6 grudnia 2016 zaprezentuje się w Sali Stadion we Wrocławiu.

Wokalistka właśnie promuje swoje dwa solowe wydawnictwa. 3 czerwca 2016 roku wokalistka opublikowała album „The Brightest Void”, zaś 5 sierpnia 2016 światło dzienne ujrzała płyta zatytułowana „The Shadow Self”.

Tarja Turunen przyznała w specjalnym wywiadzie dla Antyradio.pl, że obie płyty są ze sobą nierozerwalnie połączone:

„The Brightest Void” wskazuje kierunek „The Shadow Self”, to jakby jego przedsmak. W trakcie komponowania byłam tak zainspirowana, tkwiło we mnie tyle kreatywności i stworzyłam tyle świetnych utworów, że nie chciałam ich zmarnować na bonusy czy b-side'y. To wciąż moje dzieci. Nie chciałam też wydawać jakiejś nudnej EP-ki, więc doszliśmy do wniosku, że damy fanom coś specjalnego.

Można być pewnym, że podczas koncertów w stolicy i we Wrocławiu nie zabraknie numerów z najnowszych wydawnictw artystki.

Jeśli chcecie przekonać się w jakiej koncertowej formie jest Tarja, to możecie obejrzeć nagranie z występu na Wacken Open Air 2016:

Sprzedaż biletów na oba polskie koncerty ruszy 17 sierpnia 2016 roku. Wejściówki kosztują w przedsprzedaży 100 złotych, zaś w dniu występu zapłacimy za bilet 120 złotych.

Wybierzecie się na koncert Tarji Turunen?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.