Vader w Krakowie [GALERIA]

Justyna Kierzkowska
30.11.2016 10:58
Vader w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa Vader zagrała 29 listopada 2016 w Klubie Studenckim Kwadrat w Krakowie. Zobaczcie, jak było na tym koncercie!

Ponad 2 lata musieli czekać fani zespołu na jedenasty album Vadera. „The Empire”, następca „Tibi et Igni” z 2014 roku, miał swoją premierę 4 listopada 2016. Na krążku znalazło się 10 nowych utworów, do których w zdecydowanej większości słowa i muzykę napisał wokalista i gitarzysta Piotr Wiwczarek. Okładkę płyty wykonał Joe Petagno, który współpracował także z zespołem przy poprzednim wydawnictwie.

Z okazji wydania nowego albumu grupa udała się 22 listopada 2016 do Poznania, żeby właśnie tam rozpocząć trasę koncertową nazwaną „Imperium Poloniae”. W ramach 12 występów, które odbędą się w ramach trasy, Vader zagrał również w Klubie Studenckim Kwadrat w Krakowie. Zobaczcie, jak prezentowała się zmieniona scenografia i specjalny set zawierający zarówno stare kawałki, jak i nowe single.

Z okazji premiery „The Empire” Antyradio.pl przeprowadziło wywiad z liderem kapeli, Piotrem „Peterem” Wiwczarkiem. Wokalista i gitarzysta grupy opowiedział m.in. o współczesnych hejterach, buncie i wytrwałości, czarnych mszach domniemanych satanistów, pocztowych sprawunkach, inspiracjach czy Japonii. Warto też przypomnieć, że Vader wystąpił 4 sierpnia 2016 roku na Headbangers Stage, w ramach Wacken Open Air 2016.

Jako support na krakowskiej scenie pojawił się polski zespół Infernal War.

Byliście na którymś z koncertów grupy Vader?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.