Wacken Open Air 2019: Demons & Wizards powrócili na scenę z okazji jubileuszu festiwalu

07.08.2019 13:51
Demons & Wizards|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Czternaście lat po ich ostatnim albumie i dwadzieścia lat po ostatnim występie na żywo Demons & Wizards wrócili na scenę podczas Wacken Open Air 2019. Zobaczcie zdjęcia z tego wyjątkowego koncertu.

Musieliśmy czekać aż dwie dekady, aby Jon Schaffer (Iced Earth) i Hansi Kürsch (Blind Guardian) stanęli wspólnie na jednej scenie. Niezliczone światowe trasy i albumy wydane przez ich własne zespoły, stale nie pozwalały na ich wspólne występy z projektem Demons & Wizards.

Panowie jednak wzięli się w garść i postanowili wspólnie uczcić trzydziestolecie największego i najstarszego metalowego festiwalu na świecie. Jednak to nie koniec niespodzianek. Niedawno ogłoszono, że najlepszy power metalowy duet wszechczasów zagra jeszcze kilka koncertów w 2020 roku.

Demons & Wizards powrócił na scenę podczas Wacken Open Air 2019

Idea powstania projektu Demons & Wizards zrodziała w roku 1997 podczas wspólnej trasy koncertowej Blind Guardian i Iced Earth. Po jej zakończeniu Kürsch i Shaffer zaczęli przygotowywać materiał na pierwszy album, który nagrali w 1999 i wydali w 2000 roku.

Przeczytaj także

Kolejna płyta, "Touched by the Crimson King", została nagrana, kiedy muzycy zakończyli pracę nad albumami swoich macierzystych zespołów i została wydana w roku 2005 roku.

Zobacz zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia

Demons & Wizards zapowiada nową płytę

Demons & Wizards zaprezentował na Wacken Open Air 2019 również premierowy materiał. Czyżby była to zapowiedź tak długo oczekiwanego, nowego albumy grupy?

Muzycy zapowiadają, że ich trzeci krążek ukaże się na początku 2020 roku, jednak bliższe szczegóły nie są jeszcze znane.

Wcześniej, bo już 7 czerwca 2019 ukazały się zremasterowane i rozszerzone edycje dwóch poprzednich albumów grupy:  "Demons & Wizards" oraz "Touched by the Crimson King".

Wacken Open Air 2019

Podczas Wacken Open Air 2019, który odbywa się w dniach 1-3 sierpnia 2019 roku na kilku scenach zaprezentowali się tacy artyści, jak Rose Tattoo, Skyline, Doro i Gus G., Testament, Airbourne, Bullet for My Valentine, Hammerfall, Battle Beast, Kvelertak, Saxon, Sabaton oraz Slayer.

Serwis Antyradio.pl relacjonuje najstarszy i najbardziej znany metalowy festiwal na świcie od 2015 roku.

Zobacz również: Hammerfall na dwóch koncertach w Polsce w 2020

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.