Wacken Open Air 2020: Znamy kolejnych artystów, którzy wystapią na festiwalu

15.09.2019 15:34
Wacken Open Air 2020|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Organizatorzy Wacken Open Air 2020  ujawnili kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas 31. edycji. Sprawdź jakie niespodzianki szykują się na festiwalu!

31. edycję festiwalu Wacken Open Air zaplanowano na 30 lipca 2020 roku, a wydarzenie ma trwać do 1 sierpnia. 75 tysięcy wejściówek na imprezę wyprzedało się w niecałą dobę, a karnety zakupili festiwalowicze z 83 krajów.  

14 września 2019 roku poznaliśmy nazwy kolejnych pięciu zespołów, które zasilą skład przyszłorocznego festiwalu.

 

Wacken Open Air 2020: Pierwsi ogłoszeni artyści

Tematem przewodnim Wacken Open Air 2020 będzie kultura Majów i Azteków. Organizatorzy zapowiedzieli moc specjalnych atrakcji: specjalne jedzenie, powiązane programy, omawianie zabytków i spotkania z muzyką.  

Na kilku scenach wystąpią Judas Priest, Amon Amarth, Mercyful Fate, At the Gates, Venom, Hypocrisy, Sodom, Death Angel, Sick of It All, Beast in Black, Nervosa, Cemican.  

Wacken Open Air 2020 Fot. foto: materiały organizatora

Wacken Open Air 2020 ogłasza pięć nowych zespołów

Organizatorzy Wacken Open Air, który odbędzie się w dniach 30 lipca - 1 sierpnia 2020 roku, ogłosili pięć nowych zespołów. Nowo potwierdzeni artyści reprezentują szeroką gamę odmian metalu.

Przeczytaj także

Orden Ogan to niemiecki zespół wykonujący power metal z elementami folk metalu i metalu progresywnego. Szybko zyskał popularność wśród fanów gatunku i stał się ważnym graczem w niemieckiej lidze power metalowej.

Norweski black metal będzie reprezentowany przez popularnych weteranów z Kampfar, zaś zwolenników metalcore ucieszy na pewno występ While She Sleeps.

Udo Dirkschneider, niemiecka legenda metalu, pojawi się aż dwa razy.

Wacken Open Air 2020: Udo Dirkschneider na dwóch specjalnych koncertach

Wraz ze swoim zespołem Dirkschneider, kultowy frontman wykona ekskluzywny koncert z okazji 35-lecia klasycznego albumu Accept "Metal Heart", a do setlisty doda także inne kultowe hity swoich byłych kolegów.

Jednak na tym nie koniec niespodzianek. Pod sztandarem U.D.O. piosenkarz ponownie wejdzie na scenę z wojskową orkiestrą Bundeswehr Music Corps, by wykonać swoje solowe utwory w wersjach symfonicznych.

Współzałożyciel i promotor festiwalu, Thomas Jensen skomentował przyszłoroczny lineup:

Każdego roku staramy się tworzyć wyjątkowe zestawienia i spełniać muzyczne marzenia, które jednoczą fanów i muzyków. Chcemy, by fani mogli przeżywać wyjątkowe chwile, które będą wspominać do końca życia i tworzyć produkcje, które technicznie można zrealizować tylko w Wacken. Dlatego z niecierpliwością oczekujemy naszego wieloletniego przyjaciela i wiernego towarzysza Udo Dirkschneidera, który zagra z nami dwa wyjątkowe koncerty w 2020 roku.

Kolejne zespoły zostaną ogłoszone już wkrótce. Serwis Antyradio.pl relacjonuje dla Was festiwal Wacken Open Air od 2015 roku.

Zobacz również: Airbourne wystąpił na Wacken Open Air 2019. Kiedy grupa zagra koncert w Polsce?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.