Wiemy, kto jeszcze zagra na Jarocin Festiwal 2018

Maciej Koprowicz
11.04.2018 12:39
Wiemy, kto jeszcze zagra na Jarocin Festiwal 2018 Fot. LESZEK KOTARBA/EAST NEWS

Lineup festiwalu w stolicy polskiego rocka wciąż się powiększa. Impreza odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018.

Coraz więcej wiadomo o tegorocznej edycji Jarocin Festiwal. Organizatorzy ujawnili, że do składu imprezy dołączy jeden z najważniejszych wykonawców w historii polskiego rocka.

Lech Janerka na Jarocin Festiwal 2018

„Jezu, jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń”, „to była bardzo gruba Lola” czy „rower to jest świat” – któż nie zna tych kultowych cytatów? Lech Janerka to artysta o ogromnym wpływie nie tylko na polszczyznę, ale i na polską muzykę.

Janerka dał się poznać w latach 80. jako wokalista i basista wrocławskiej nowofalowej grupy Klaus Mitffoch, która wylansowała takie przeboje, jak „Jezu, jak się cieszę”, „Strzeż się tych miejsc”, „Klus Mitroh” czy „Ogniowe strzelby”. W 1986 rozpoczął karierę solową albumem „Historia podwodna” z hitami „Konstytucje” i „Lola (chce zmieniać świat)”. Muzyk nagrał 7 albumów studyjnych, z których najważniejszymi były „Ur” z 1991, „Bruhaha” z 1994 i ostatni jak dotąd, „Plagiaty” z 2005, promowany singlami „Rower” i „Ramydada”.

KęKę i Quebonafide - rap na Jarocin Festiwal 2018

Choć festiwal w Jarocinie przede wszystkim kojarzy się z rockiem, to impreza coraz bardziej otwiera się także na hiphopowe brzmienia. W Jarocinie w 2018 usłyszymy dwie wielkie gwiazdy polskiego rapu – KęKę i Quebonafide. Ten drugi artysta ostatnio współpracuje z Taco Hemingwayem pod szyldem Taconafide – przebojami stały się ich wspólne single „Metallica 808” i „Kryptowaluty”.

Jarocin Festiwal 2018 - kto zagra?

Wcześniej organizatorzy ogłosili, że w Jarocinie w dniach 13-15 lipca 2018 zagrają m.in. Public Image Ltd.,  Pussy Riot, Coma, Marek Dyjak, Hańba, Wojtek Mazolewski, Bisz & B.O.K. oraz Pablopavo i Ludziki.

Jarocin Festiwal 2018 - ceny biletów

Karnety na Jarocin Festiwal’18 dostępne są w cenie 179 zł i 199 zł (karnety limitowane, umożliwiające wstęp na dodatkowy koncert Korteza).

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.