Ace Frehley: Słyszałem o grupie Greta Van coś tam, podobno brzmi jak Led Zeppelin

Aleksandra Degórska
19.11.2018 14:47
Ace Frehley o Greta Van Fleet|undefined Fot. 0000554/Reporter/East News

Były gitarzysta Kiss, Ace Frehley, przyznał się, że nie słucha młodych rockowych kapel i chętnie wraca do nagrań Led Zeppelin czy Cream.

Muzycy, żeby utrzymać się w przemyśle muzycznym muszą wiedzieć, co w trawie piszczy - kto jest obecnie na topie, jacy producenci mają wzięcie, czy kto jest na szczytach list przebojów. Tak powinno być, ale Ace Frehley jest jednym z tych artystów, którzy za bardzo się nie przejmują młodymi muzykami. Nie słyszał też za bardzo o Grecie Van Fleet, chociaż o zespole jest głośno szczególnie w kręgach związanych z klasycznym rockiem.

Ace Frehley nie wie kim jest Greta Van Fleet

Dlaczego były gitarzysta Kiss za bardzo nie przejmuje się młodszą konkurencją? Ace Frehley twierdzi, że po prostu obecnie żaden zespół nie brzmi na tyle dobrze, by poświęcić mu więcej czasu:

Nie ma nic nowego. Słyszałem o nowej grupie, Greta Van coś tam. Podobno brzmi jak Led Zeppelin, ale nie miałem czasu, żeby sprawdzić ich nagrań. Nadal słucham Rolling Stones, The Who, Cream, Hendriksa, Led Zeppelin... to są ważne dla mnie zespoły. Nie ma już takich grup jak The Who, czy Cream, nie wiem czemu. Nie ma zespołów jak Led Zeppelin, czy Jeffa Becka, nie ma The Beatles, całe szczęście, że Rolling Stones nadal grają.

Sam Robert Plant nazwał Gretę Van Fleet "Led Zeppelin I" i pochwalił chłopaków za robotę Artyści tworzą muzykę, która przypadła do gustu fanom rocka, przy czym nawet seniorzy nie są w stanie odróżnić nagrań Led Zeppelin od Grety Van Fleet. Młody zespół promuje właśnie swój debiutancki album zatytułowany „Anthem of The Peaceful Army”.

Kiss w Polsce w 2019

Natomiast wielbiciele grupy Kiss będą mogli poszaleć na koncertach grupy już w 2019, bowiem właśnie wtedy zespół wybierze się w pożegnalną trasę koncertową. Kiss wystąpi w Polsce 18 czerwca 2019 na TAURON Arenie Kraków. Sprzedaż biletów na koncert grupy Kiss ruszyła 9 listopada 2019.

>> TUTAJ KUPISZ BILET NA KONCERT KISS W POLSCE <<

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.