Agnostic Front zbiera pieniądze na dokument

Marcin Krzysztof Wodynski
24.04.2015 15:38
Agnostic Front zbiera pieniądze na dokument Fot. materiały prasowe

Muzycy Agnostic Front to jedni z pionierów gatunku hardcore. Teraz zostaną bohaterami filmu dokumentalnego. Potrzebują jednak pomocy fanów, aby film mógł powstać. Jak ich wesprzeć?

Fabuła „Godfathers of Hardcore”  ma opowiadać głównie o życiu dwóch członków zespołu, wokalisty Rogera Mireta i gitarzysty Vinniego Stigmy. To oni mieli największy wpływ na budowanie sceny hardcore/punk w Nowym Jorku w latach '80. 

Film wciąż powstaje, ale już teraz można obejrzeć jego trailer:

Reżyserią zajął się Ian Mcfarland. Stworzył on już wcześniej dwa filmy dokumentalne, których tematem było amerykańskie środowisko hardcore'owe. W 2008 nakręcił "Chip on my Shoulder" opowiadający historię zespołu Slapshot. W 2013 powstał jego film "Rungs in a Ladder", który przedstawia sylwetkę Jacoba Bannoma, lidera Converge.

Mcfarland jest bardzo podekscytowany swoją nową produkcją:

Kręcimy od trzech miesięcy i myślę, że mam już najlepszy materiał, jaki kiedykolwiek sfilmowałem. Sceny nie tylko wyglądają świetnie. Tworząc je mam poczucie, że powstaje coś naprawdę wyjątkowego.

Film nie powstanie jednak bez wsparcia fanów. Twórcy założyli mu konto na platformie fundraisingowej kickstarter.com. Można przez nią wspomóc finansowo jego produkcję. Każdy, kto wpłaci więcej niż 15 dolarów otrzyma od zespołu prezent.

Dostać można podziękowania na Instagramie, T-shirty i piny, a nawet sygnowaną przez zespół gitarę, a za 2 tysiące dolarów... spacer z Vinnim Stigmą po dzielnicy Lower East Side w Nowym Jorku. 

Agnostic Front 7 kwietnia 2015 wydał swój najnowszy album „The American Dream Died”.

Czekacie na dokument o Agnostic Front? 

Marcin Krzysztof Wodynski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.