Agressiva 69 rozpoczęła prace nad nowym albumem

Aleksandra Degórska
09.03.2016 14:45
Agressiva 69 rozpoczęła prace nad nowym albumem Fot. East News

Jeden z pierwszych polskich przedstawicieli rocka industrialnego wchodzi do studia, by nagrać kolejne wydawnictwo. Czego należy spodziewać się po tej płycie?

Ostatni krążek zespołu zatytułowany „Ummmet” pojawił się w 2012 roku. W końcu kapela postanowiła nagrać następcę tego albumu. Na razie grupa w składzie Tomek Grochola, Jacek Tokarczyk, Robert Tuta i Filip Mozul wiele nie zdradza jeśli chodzi o to wydawnictwo.

Choć początkowo zespół miał w planach kontynuowanie kierunku, który obrał na swoim poprzednim albumie, to najwidoczniej kapela zmieniła zdanie. Wokalista formacji bowiem wyjawił, że należy spodziewać się znacznie mocniejszych brzmień:

To będzie nasz 11. album. Myślę, że materiał, który znajdzie się na tym krążku, jest wypadkową rocka i industrialu. Cieszę się, że udało nam się zachować artystyczną niezależność. Muszę też przyznać, że pomimo upływu lat nadal czujemy się buntownikami i mam nadzieję, że będzie to słychać na płycie.

Historia zespołu rozpoczęła się w 1987 roku, gdy kapelę założyli Tomasz Grochola i Jacek Tokarczyk. Pierwszy album „Deus Ex Machina” został wydany w 1992 roku i był czymś zupełnie nowym na polskim rynku muzycznym. Agressiva 69 zaczęła występować na największych scenach w Polsce i Europie z takimi gwiazdami jak The Prodigy, Paradise Lost, New Model Army, The Mission czy Front 242. Natomiast w nagraniach wydanego w 2006 roku albumu „In” wzięły udział takie osobowości jak Martin Atkins - perkusista PIL, Killing Joke, Nine Inch Nails, Pigface, czy Wayne Hussey znany z działalności w The Mission czy Sisters of Mercy.

W listopadzie 2011 roku zespół wydał album „Republika 69” z coverami grupy Republika. Płyta została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Muzyka Alternatywna i zebrała pochlebne recenzje.

Posłuchajcie utworu „Kombinat” z tego wydawnictwa:

Grupa została wielokrotnie doceniona przez polską branżę muzyczną. Świadczy o tym chociażby fakt, że klip do „Situations” był nominowany aż w 6. kategoriach na Yach Film Festival w 2003 roku i został nagrodzony statuetką Grand Prix oraz w kategorii Animacja Roku.

Wyczekujecie na nową płytę Agressivy 69?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.