Akcja fanów „Cała Polska gra Zbigniewa Wodeckiego” została odwołana

Justyna Kierzkowska
25.05.2017 17:14
Akcja fanów „Cała Polska gra Zbigniewa Wodeckiego” została odwołana Fot. Piotr Hukalo/EastNews

Specjalne wydarzenie organizowane przez internautów, które miało upamiętnić zmarłego Zbigniewa Wodeckiego zostało odwołane.

Udział w okolicznościowym evencie 26 maja o 20:00 gramy Zbyszka Wodeckiego zadeklarowało blisko 6 tysięcy osób, zaś drugie tylko było zainteresowanych udziałem. Mimo takiej frekwencji 25 maja około godziny 17:00 Marta Ogrodnik, pomysłodawczyni całej akcji, odwołała całe wydarzenie. Swoją decyzję wyjaśniła w poście zamieszczonym na Facebooku. Okazało się, że pracownicy Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zwrócili uwagę na fakt, iż na oficjalnej stronie Zbiegniewa Wodeckiego rodzina prosi o uszanowanie żałoby i nie wykorzystywanie twórczości Zbigniewa Wodeckiego:

Prosimy także, aby podczas trwania żałoby po śmierci naszego Męża i Taty, nie organizować bez naszej wiedzy i zgody żadnych wydarzeń artystycznych wykorzystujących jego twórczość, nazwisko oraz wizerunek. Prosimy o uszanowanie naszej żałoby.

Takie samo uzasadnienie pojawiło się na odwołanym wydarzeniu.

Marta Ogrodnik Fot. foto: Facebook.com

Internauci w komentarzach w zdecydowanej większości popierają decyzję organizatorki, jednak są również tacy, którzy uważają, że nie było to wydarzenie komercyjne, więc można było je zorganizować. Ich zdaniem nie koliduje to z wolą rodziny. Mimo tego zamieszania wielu fanów deklaruje, że posłucha utworów artysty w domowym zaciszu.

Zbigniew Wodecki, piosenkarz i instrumentalista zmarł 22 maja 2017 w wieku 67 lat w jednym z warszawskich szpitali w wyniku komplikacji po zabiegu, który musiał przejść po doznanym udarze mózgu. 

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.