Alice In Chains i fantomowa kończyna

Magda Słomka
29.10.2014 12:54
Alice In Chains i fantomowa kończyna Fot. pl.wikipedia.org

Nowy teledysk do utworu „Phantom Limb” opowiada o dwójce mężczyzn, młodszym i starszym, którzy wcale nie są najlepszymi przyjaciółmi... No dobra, nie ma co owijać w bawełnę, młody zabija starszego pana między innymi za pomocą drzwi od lodówki... Co dzieje się dalej?

Zespół ujawnił teledysk do kawałka z płyty wydanej w 2013 roku - „The Devil Put Dinosaurs Here”. Grupa Alice In Chains poszła śladem Thoma Yorka i postanowiła udostępnić klip w serwisie Bittorrent. W wersji premium, podając e-mail i włączając subskrypcję, dostaniemy nie tylko teledysk, ale także obejrzymy kulisy nagrywania filmu, listę ujęć i otrzymamy dostęp do merchu zespołu. O te rzeczy wzbogacić możecie się na tej stronie internetowej. Znajdziecie tam także odpowiedź na to, co stało się dalej ze starszym panem...

Siedmiominutowy klip reżyserowany przez Roboshobo. To nie pierwszy raz, kiedy muzycy współpracują z Robertem Schoberem, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko. Reżyser był także odpowiedzialny za stworzenie teledysków do utworów „Hollow”, „Stone” i „Voices”.

alice screen

Jak wygląda historia singla według wokalisty, Williama DuValla?

„Phantom Limb” to demo, które otrzymałem i natychmiast na nie zareagowałem – napisałem do niego słowa od razu. W ciągu kilku minut stworzyłem już parę linijek, a następnego dnia, mieliśmy już cały kawałek. Wszystko działo się dość szybko, w ciągu 48 godzin od otrzymania piosenki, odesłałem im w pełni uformowany utwór. Nagrywanie w studio było tak naprawdę odtworzeniem tego co już zrobiłem w domu. Singiel nigdy nie miał solówki, więc pewnego razu, kiedy byliśmy już w trakcie zaawansowanych nagrań, Cantrell podszedł do mnie i zapytał, czy chciałbym zagrać solo w tym kawałku: „Bo ja nie mam nic".

W zeszłym roku, jeden z wokalistów zespołu, Jerry Cantrell, chwalił ogólne brzmienie albumu „The Devil Put Dinosaurs Here”.

Jest na niej jakiś prawdziwy brud. To było celowe, ale jest tak, że my po prostu brzmimy razem właśnie w ten sposób. Próbujemy stworzyć płytę, nad którą pracujemy i stawiamy sobie poprzeczkę wysoko. Sprawdzamy czy jesteśmy w stanie to zrobić i myślę, że kolejny raz nam się udało. Pragniesz żeby ludzie odkryli Twoje dzieło i odpowiedzieli na nie... Kiedy to się zaczyna dziać, przychodzi satysfakcja.

W sierpniu 2014 roku zespół Alice In Chains zakończył trasę koncertową promującą nowy krążek. W hołdzie dla dwóch członków grupy, którzy odeszli, perkusista - Sean Kinney, umieścił inicjały Layna Staleya i Mike’a Starra na swojej perkusji.

„The Devil Put Dinosaurs Here" sprzedał się w 62 000 egzemplarzy tylko w pierwszym tygodniu od ukazania się w Stanach Zjednoczonych. Krążek był następcą „Black Gives Way To Blue”, który był pierwszym albumem Alice In Chains wydanym po 14 latach.

Czy decyzja o udostępnieniu klipu w serwisie Bittorrent okaże się sukcesem? Thom Yorke chyba wyszedł na tym dobrze biorąc pod uwagę fakt, że jego utwór z wideo w ciągu pierwszych 24 godzin ściągnięto 116 000 razy.

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.