Alice in Chains pokazał klip do utworu zainspirowanego Chrisem Cornellem i Laynem Staleyem

Aleksandra Degórska
02.11.2018 13:16
Alice in Chains z klipem do Never Fade|undefined Fot. kadr z wideo

Zobaczcie, jak prezentuje się teledysk Alice in Chains do numeru „Never Fade”.

Najnowszy album Alice in Chains „Rainier Fog” ukazał się 24 sierpnia 2018. Materiał powstał w Studio X, wcześniej znanego jako Bad Animals, gdzie Alice in Chains nagrał ostatni krążek z Laynem Staleyem na wokalu w 1995 roku.

Alice in Chains pokazał klip do utworu „Never Fade” zainspirowanego Cornellem i Staleyem

Jerry Cantrell postanowił zatem, że nie wyjdzie ze studia dopóki nie napisze piosenki dotyczącej jego wspomnień. W konsekwencji powstał utwór „Never Fade” zainspirowany Chrisem Cornellem i Laynem Staleyem.

Jerry Cantrell mocno rozmyślał w studiu o swoich zmarłych kolegach:

Myślałem o mojej babci, która odeszła kilka miesięcy temu, wspominałem Layne'a Staleya i Chrisa Cornella, który odszedł miesiąc przed tym, jak zabrałem się zapisanie piosenki. Wszystko to się ze mnie wylało i w konsekwencji zaczęło już świtać. Odniosłem wrażenie, że było to ważne duchowe przeżycie. Nie mogło do tego dojść w innym miejscu.  

Zobaczcie, jak prezentuje się teledysk do utworu „Never Fade”:

Alice in Chains na Impact Festival 2019

Nowy materiał Alice in Chains usłyszymy w przyszłym roku na Impact Festival 2019, który odbędzie się 11 czerwca 2019 w TAURON Arenie Kraków. Na festiwalu zobaczymy również grupę Tool.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.