AntyPoezja: Adam Waleszyński recytuje „Decade of Therion” zespołu Behemoth

Justyna Kierzkowska
27.05.2016 09:24
AntyPoezja: Adam Waleszyński recytuje „Decade of Therion” zespołu Behemoth Fot. kadr z wideo

Na prośbę redakcji Antyradio.pl gitarzysta zespołu Tides From Nebula zgodził się sprawdzić swoje umiejętności w nowym repertuarze! Posłuchajcie, jak brzmi jego interpretacja utworu grupy Behemoth.

Przy okazji wizyty Tides From Nebula w redakcji Antyradio.pl, podczas której Maciej Karbowski i Adam Waleszyński opowiedzieli m.in. o czwartej płycie zespołu, „Safehaven”, poprosiliśmy gitarzystę o podjęcie się tego wyzwania. Oczywiście muzyk dowiedział się, co będzie czytał dopiero w momencie nagrania.

Artysta otrzymał do recytacji tekst utworu „Decade of Therion” zespołu Behemoth. Ale żeby nie było tak prosto, postanowiliśmy wykorzystać nie oryginalną, a zmienioną wersję tej kompozycji, która stała się hitem YouTube'a kilka lat temu... Kojarzycie? Zobaczcie, jak poradził sobie z tekstem Adam Waleszyński.

Muzyk Tides From Nebula nie był pierwszym artystą, który musiał zmierzyć się z nieswoimi utworami. Jego poprzednicy, którzy wzięli udział w stworzonym przez Antyradio.pl cyklu AntyPoezja mieli równie niełatwe zadanie. Paweł Małaszyński zinterpretował utwór „Purpurowe gody” zespołu KAT, Łukasz Drapała, wokalista grupy Chemia, specjalnie dla czytelników wyrecytował „Puszka Okruszka” Natalii Kukulskiej, a Piotr Rogucki z Comy przedstawił swoją wersję numeru „Zośka” zespołu Piersi. Z kolei Maciek Wasio z kapeli OCN zaprezentował „Kawalerię Szatana” zespołu Turbo, a Zenek Kupatasa pokazał swoje umiejętności w kawałku „Nasz Disneyland” zespołu Papa Dance.

Jak Wam się podoba taka wersja Behemotha w wykonaniu Adama Waleszyńskiego?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.