Axl Rose nazwał policjanta „piz*ą”, bo ten zatrzymał 12-letniego chłopca

Kamil Kacperski
19.10.2018 17:39
Axl Rose|undefined Fot. Wayne Drought / Splash News/EAST NEWS

Wokalista Guns N' Roses nie przebierał w słowach, gdy tylko dowiedział się, że policjant groził 12-letniemu przedsiębiorcy wysłaniem go do ośrodka poprawczego. 

Do całego zajścia, które tak zdenerwowało Axla Rose'a, doszło w mieście Cumberland w stanie Georgia. Tam, 12-letni aspirujący raper/przedsiębiorca o imieniu Corey wraz ze swoją ciotką sprzedawał wydane własnym nakładem płyty, na których znajdowała się jego muzyka. Duet zajął miejsce na korytarzu jednego z centrów handlowych znajdujących się w amerykańskim mieście. 

Nikomu nie wadzili. Na miejscu pojawiła się jednak policja, której nie spodobał się fakt, iż chłopak i jego ciocia sprzedawali muzykę Coreya. Wywiązała się między nimi szamotanina, która zakończyła się tym, że kobieta i dziecko zostali zatrzymani. Obydwoje otrzymali zarzuty utrudniania pracy funkcjonariuszom oraz naruszenie prywatności. Ciotka Coreya została również oskarżona o używanie sfałszowanego dokumentu tożsamości. 

Axl Rose broni dziecka i wyzywa policjantów

Całą sytuację skomentował wokalista Guns N' Roses, Axl Rose. Muzykowi wybitnie nie spodobało się zachowanie policjanta, którego Rose nazwał „piz*ą”. Jednocześnie udostępnił nagranie z tego zajścia:

Według amerykańskiej stacji NBC, chłopak był już kilka razy upominany przez policję i ochronę sklepu za sprzedaż albumów. Tym razem Corey był jednak tylko na spotkaniu z innymi artystami, o czym nie wiedzieli ochroniarze. Szybko przyjechała policja, która zaczęła grozić chłopakowi, że niedługo trafi do zakładu poprawczego. Cała sprawa zakończy się w sądzie, ponieważ rodzina Coreya wynajęła już prawnika. 

Guns N' Roses w Polsce w 2018 roku

W 2018 zespół Guns N’ Roses po raz drugi dotarł do Polski w ramach trasy „Not In This Lifetime Tour”. Po pamiętnym występie 20 czerwca 2017 w Gdańsku Gunsów w składzie ze Slashem i Duffem McKaganem mogliśmy zobaczyć na koncercie 9 lipca 2018 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Towarzyszyły im zespoły Volbeat i Tyler Bryant & The Shakedown.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.