Basista Killing Joke wydał kolorowanki dla anarchistów

Jakub Gańko
26.11.2015 17:24
Basista Killing Joke wydał kolorowanki dla anarchistów Fot. materiały prasowe

Martin „Youth” Glover zachęca wszystkich anarchistów, by pomogli w przedsięwzięciu, o które raczej nie podejrzewalibyśmy zwyczajnego rockmana. Chodzi o... kolorowanie.

Youth nie próżnuje i chwilę po wydaniu nowego materiału z Killing Joke, przyszykował kolejne wydawnictwo. Tym razem nie ma ono jednak zbyt wiele wspólnego z muzyką. Książeczka „The Anarchist Colouring Book” daje wyraz głębszym przekonaniom i życiowej ideologii muzyka.

Basista mówi o zawartości wydawnictwa, że są to improwizowane rysunki, które nie przeszły żadnych poprawek. Dzięki temu jego prace są zwięzłe i autentyczne.

Rysunki, które wybrałem, charakteryzują się intymnością. To niezwykłe połączenia przyziemnych i kontrowersyjnych obrazów, którymi jesteśmy bombardowani każdego dnia.

Martin Glover odwołuje się zarówno do mass mediów, jak i sztuki. Porusza tematykę religijną i polityczną, zmieniającą się na przestrzeni lat. Jego prace mają jednak głębszy charakter...

Przewija się przez nie tematyka szamańska i magiczna. Motywy metamorficznej transcendencji są tu bardzo wyraźne, a antropomorficzne istoty sugerują głębsze powiązania i cielesny związek z dziką, naturalną mądrością.

Youth poszukuje w kolorowankach własnej tożsamości i seksualności. Zgodnie z opisem wydawnictwa, płynna, zdecydowana kreska wyraża złożone stanowisko o roli wyobraźni artysty. Zobaczcie to na własne oczy:

Do surrealistycznej kolekcji rysunków Martina Glovera dołączana jest ambientowa ścieżka dźwiękowa. Uzupełniają ją sample z wypowiedziami wolnomyślicieli, które muzyk nagrywał na przestrzeni lat.

Jeśli chcielibyście wychować swoje dziecko na lidera kolejnego Sex Pistols, książeczka Youtha może stanowić dobry punkt wyjścia. Od siebie dorzucamy jeszcze punkowy elementarz, który zadba o przygotowanie historyczne. Do kompletu antysystemowe kołysanki Rage Against the Machine i drugiego Johnny'ego Rottena mamy murowanego.

Podobają Wam się kolorowanki basisty Killing Joke?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.