Basista Pearl Jam pokazał klip do solowego utworu „Safe In The Car”

Aleksandra Degórska
23.04.2018 12:45
Basista Pearl Jam z solowym utworem |undefined Fot. kadr z wideo

Jesteście ciekawi, jak Jeff Ament brzmi solowo? Posłuchajcie utworu, który zapowiada album „Heaven/Hell”.

Jeff Ament to drugi muzyk Pearl Jam, który przez ostatni rok zdecydował się na solowe wydawnictwo. Basista zapowiadał, że nowy krążek „Heaven/Hell” pojawi się jeszcze w marcu 2018. Okazało się jednak, że premiera odbędzie się nieco później i album trafi w nasze ręce 10 maja 2018 roku.

Materiał powstał w okresie od czerwca do października 2017 w Horseback Ridge, Litho, Studio X i Warehouse. Na płycie znajdzie się 11 utworów i już teraz fani mogą przesłuchać jeden z nich. Numer Safe In The Car doczekał się nawet klipu, który został nagrany w samochodzie muzyka. W utworze oprócz Amenta na wokalu i basie słyszymy Matta Camerona na perkusji, Mike'a McCready'ego na gitarze i Angela Olsena w chórku.

Basista Pearl Jam z utworem „Safe In The Car”

Jeff Ament tak skomentował pomysł na ten klip:

Widziałem „The Road” Cormaca McCarthy'ego - jedziesz na wybrzeże i próbujesz uciec od ataku zimy. W samochodzie masz psy i starasz się uciec od apokalipsy. Reżyser zapytał mnie, jakie chcę wideo i pierwsze co mi przyszło do głowy to Grindhouse.

Pearl Jam w Polsce 2018

W ramach europejskiej trasy koncertowej Pearl Jam zagra w Krakowie 3 lipca 2018 w Tauron Arenie. Bilety na to wydarzenie znajdziecie na ebilet.pl od 335 złotych.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.