Beastie Boys już nigdy nie zagra koncertu

Robert Skowronski
03.07.2015 09:38
Beastie Boys już nigdy nie zagra koncertu Fot. Graeme Robertson /eyevine/East News

Członkowie grupy po śmierci Adama „MCA” Yaucha oświadczyli, że z pewnością nie powstanie nowa płyta zespołu. Teraz pogrzebane zostały również nadzieje na jakiekolwiek występy pod szyldem kapeli, ale czy Mike D i Adam „Ad-Rock” Horovitz planują jednak inny wspólny projekt?

Muzycy złożyli wniosek zabraniający używania nazwy Beastie Boys jakiejkolwiek grupie muzycznej grającej na żywo. To rozbudziło w fanach podejrzenia, że żyjący członkowie zespołu mają w planach ruszyć w trasę, a przynajmniej dać kilka pojedynczych koncertów. Zobaczcie, jak wygląda opisywany wniosek:

dokument

Spekulacje ucina jednak przedstawiciel Beastie Boys mówiąc dosadnie, że:

Nigdy nie dojdzie do występów Beastie Boys bez Adama Yaucha.

Ad-Rock potwierdza te słowa i daje jednocześnie nadzieję na inny muzyczny projekt:

Adam Yauch założył ten zespół, więc nie możemy zrobić czegokolwiek bez niego. Jestem jednak otwarty na granie z Mikiem D, ale nie pod nazwą Beastie Boys. Dojdzie kiedyś do momentu, w którym coś wspólnie zrobimy.

Obecnie muzyk skupia się na pisaniu oficjalnej biografii Beastie Boys. Jej premiera jest wstępnie ustalona na rok 2017.

Staram się choć trochę popisać każdego dnia - i tak nie mam zbyt wiele do roboty. W publikacji celowo znajdzie się dużo fragmentów o Nowym Jorku.

Zobaczylibyście Mike'a D i Ad-Rocka we wspólnym projekcie?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.