Bilety na jeden z najpopularniejszych festiwali na świecie wyprzedały się w 12 minut. Fani są oburzeni

Joanna Chojnacka
29.04.2019 14:12
Festiwal|undefined Fot. Pixabay.com

28 kwietnia 2019 roku trafiła do sprzedaży ostatnia pula biletów na festiwal Glastonbury. Wejściówki wyprzedały się w 12 minut, co wywołało w fanach frustrację.

Wyprzedane koncerty to dla artystów spełnienie marzeń. Konkurencja na rynku muzycznym jest tak duża, że o upragniony napis "sold out" na plakatach jest trudno. Ze sprzedażą biletów nie ma w Polsce problemów chociażby grupa Wardruna czy Dawid Podsiadło - wejściówki na "Wielkomiejski Tour" zniknęły z sieci w zaledwie 4 minuty. Wśród metalowców rodzimej sceny wszystkie ostatnie koncerty w Polsce wyprzedał Behemoth. Nie zawodzą także fani Nocnego Kochanka. Zakończona 28 kwietnia 2019 roku "Trasa w Ciemność" objęła 36 koncertów w naszym kraju z czego 35 zostało wyprzedanych

Przeczytaj także

Jednak w tym przypadku, sukces artystów to dla ich fanów duży stres i frustracja. Bilety na wyczekiwane koncerty sprzedają się na tyle szybko, że najwierniejsi słuchacze nie śpią po nocach, czatują na stronach dystrybutorów wejściówek, a czasem nawet to nie wystarcza, aby zdobyć wymarzony bilet. Tak stało się chociażby w przypadku festiwalu Glastonbury. 

Bilety na festiwal Glastonbury wyprzedane w 12 minut

28 kwietnia 2019 roku osoby, które nie zdążyły kupić wejściówek na festiwal Glastonbury miały ku temu ostatnią szansę. Każdy kto zakupił bilet za wcześnie i chciał go odsprzedać, mógł tego dnia zwrócić wejściówkę na stronie, ku uciesze spóźnialskich. Niestety chętnych do zakupu było o wiele więcej, niż rezygnujących z udziału w imprezie. Ostatnia pula biletów wyprzedała się w zaledwie 12 minut, co wywołało wielką frustrację wśród tych, którym znowu nie udało się nabyć wejściówki. 

Organizatorzy festiwalu podziękowali wszystkim za zakupy na oficjalnym Twitterze wydarzenia:

Dziś rano wyprzedały się wszystkie bilety z "odsprzedaży". Dziękujemy wszystkim, którzy je kupili i przepraszamy tych, którym się nie udało.

W sieci posypały się komentarze sfrustrowanych fanów festiwalu. Spóźnialscy apelowali do organizatorów o zmianę systemu kupowania biletów, bo ten obecny jest "chaotyczny i łamie im serca". Inni deklarowali, że są tak załamani iż "nie wyjdą z łóżka do końca życia"

Zobacz też:>>Juwenalia 2019: Kiedy i gdzie?<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.