Brian May na paradzie pogrzebowej borsuków

Magda Słomka
09.09.2015 12:48
Brian May na paradzie pogrzebowej borsuków Fot. AFP / East News

Gitarzysta zespołu Queen postanowił stanąć w obronie drapieżnego wszystkożercy. Brian May wziął udział w pochodzie mającym na celu zwrócenie uwagi na rzeź borsuków w Wielkiej Brytanii.

W 2013 roku rząd Wielkiej Brytanii zgodził się na odstrzał borsuków ze względu na rzekome rozprzestrzenianie przez zwierzęta gruźlicy bydlęcej. Obrońcy praw zwierząt sprzeciwiali się takim działaniom przypominając, że nie było żadnych dowodów na to, że bydło zaraża się chorobą przez borsuki. Rezultatem działań rządu była śmierć 2263 reprezentantów gatunku, a władza jest w trakcie planowania kolejnego odstrzału.

W kampanię na rzecz obrony kudłatych drapieżników zaangażował się Brian May, który przewodził konduktowi pogrzebowemu. Jak to wyglądało?

Gitarzysta Queen wyraził swoją postawę wobec zabijania zwierząt w artykule na łamach „The Mirror”.  

Dzisiaj wznosimy nasze głosy zniesmaczenia i oburzenia tym, że rząd w obliczu moralności, dowodów naukowych i zdecydowanej woli brytyjskiego społeczeństwa, uparcie prowadzi politykę mordowania brytyjskich borsuków. To bezskuteczna i bezsensowna wojna ze światem dzikich zwierząt. Działania te zostały już uznane za nieludzkie i nieskuteczne przez ekspertów zajmujących się zwalczaniem epidemii gruźlicy bydlęcej.

Muzyk twierdzi, że rząd lekceważy obywateli i trwoni fundusze na działania, które przynoszą tylko straty. Takie zachowania stawia władzę go w negatywnym świetle oczami społeczeństwa.

To hańba i żart, który nie jest śmieszny. Wystarczy pomyśleć o zmarnowanym czasie, zmarnowanych szansach  i przerażającym marnotrawstwie pieniędzy przez to, że rząd nie chce stawić czoła prawdzie i własnej głupocie.

Opinie o zaangażowaniu się artysty w działania na rzecz ochrony borsuków są jednak podzielone. Gitarzysta zespołu Queen już od kilku lat powiązany jest z całą akcją, w czym wzbudza podejrzenia swoich fanów...

Brian May wygląda jak borsuk.

Czy Brian May ma obsesję na punkcie borsuków?

Jeśli już mowa o obsesji, to May w 2013 roku wystąpił w utworze „Save the Badger Badger Badger” w roli gitarzysty i wokalisty... W samej animacji możemy także dojrzeć rysunkową wersję muzyka, który jest grającym na wiośle borsukiem...

Rockmani lubią zwierzęta! To nie pierwszy raz, kiedy muzyk angażuje się w akcję broniącej prawa futrzaków. W maju 2015 roku Ozzy Osbourne i Anthony Kiedis u boku innych gwiazd wzięli udział w kampanii społecznej przeciwko złemu traktowaniu niedźwiedzi.

Podoba Wam się zaangażowanie artysty w całą akcję?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.