Bruce Dickinson: Jestem własnym projektem naukowym

Magda Słomka
18.08.2015 09:51
Bruce Dickinson: Jestem własnym projektem naukowym Fot. ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / East News

Wokalista Iron Maiden wyznał prawdę o tym, jakie myśli krążą w głowie człowieka cierpiącego na raka. Okazuje się, że Bruce Dickinson jest tą chorobą... zafascynowany.

W lutym 2015 roku świat obiegła informacja o tym, że u Bruce’a Dickinsona zdiagnozowano nowotwór. Przeprowadzone testy i biopsja wykazały, że ma małego guza nowotworowego u nasady języka. Dopiero po tym gdy ogłoszono, że wokalista Iron Maiden wygrał z chorobą, okazało się, że guzy były dwa.

Muzyk postanowił opowiedzieć fanom o swoim samopoczuciu podczas leczenia.

Twój metabolizm kolibra kończy się wraz z rozpoczęciem leczenia, ponieważ gotujesz się od wewnątrz. Ale twoje ciało też próbuje wyleczyć się samo i to jak najszybciej, co powoduje spadek wagi. Myślę, że to jest właśnie powód utraty kilogramów. To proste, ponieważ twój system się rozpada, a następnie w końcu to wszystko wraca do normy.

W trakcie terapii Bruce Dickinson poznał wiele osób, które miały dokładnie te same objawy, co on. Muzyk przyznał, że dało mu to mocno do myślenia.

To zabawne, odkąd zdiagnozowano u mnie nowotwór, poznałem co najmniej sześc osób, które chorowały dokładnie na to samo, co ja. Mieli dokładnie takie same guzy, w tym samym miejscu. Nawet leczenie przebiegało prawie identycznie. Do tego wszyscy byli między 40-tym, a 60-tym rokiem życia.

Poważna choroba wcale nie musi oznaczać wyłącznie strachu, ale może być także czymś w rodzaju... inspiracji.

To fascynujące. Właściwie, to jestem swoim własnym projektem naukowym. Przeszedłem przez to, przez co przechodzi naprawdę wiele osób każdego dnia. Są tysiące ludzi w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, którzy leczą się z tego typu rzeczy. (...) Byłem szczęściarzem, miałem naprawdę świetną opiekę medyczną. I nagle wszyscy zaczęli mówić: „Hej, tego już nie ma”. Jestem naprawdę w coraz lepszym stanie – goję się.

To widać i słychać – 14 sierpnia 2015 roku ukazał się „Speed Of Light” - pierwszy teledysk promujący nową płytę Iron Maiden - „The Book Of Souls”. Jej premiera zapowiedziana jest na 4 września 2015 roku.

Czekacie na nowy album Ironów?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.