Bruce Springsteen udostępnił utwór, który miał pojawić się w filmie o Harrym Potterze

09.08.2019 13:27
Bruce Springsteen|undefined Fot. LFI/Photoshot/REPORTER/East News

Piosenka "I'll Stand By You" powstała z myślą o filmie o słynnym czarodzieju, jednak ostatecznie trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu "Blinded By The Light".

Fani Bruce'a Springsteena otrzymali od swojego idola wyjątkowy prezent – niepublikowany utwór "I'll Stand By You". Ballada opowiada o silnych przyjaźniach oraz relacjach rodzinnych i znalazła się na płycie z muzyką do filmu "Blinded By The Light".

Bruce Springsteen podzielił się niepublikowanym wcześniej materiałem

Ścieżka dźwiękowa ma swoją premierę na CD oraz w serwisach cyfrowych 9 sierpnia 2019, zaś 30 sierpnia 2019 ukaże się na winylu. Wśród dwunastu piosenek Springsteena, które usłyszymy na płycie znalazły się dwa niepublikowane utwory. Pierwszy z nich to "I'll Stand by You", ballada, którą Bruce przygotował do wykorzystania w serii filmów "Harry Potter" (nie znalazła się jednak w muzyce do tego filmu). Druga to akustyczna wersja utworu “The Promised Land” zarejestrowana podczas waszyngtońskiego koncertu artysty 11 listopada 2014 roku. Kolejnym smaczkiem jest utwór koncertowy „The River” nagrany 21 września 1979 roku w Madison Square Garden. Utwór ten pojawił się wcześniej w filmie „No Nukes”, ale nie znalazł się na albumie ze ścieżka dźwiękową.

Posłuchajcie, jak brzmi "I'll Stand by You":

Album zawiera w większości utwory Bruce'a Springsteena, ale również usłyszymy tu m.in.: Pet Shop Boys czy A-ha oraz utwory skomponowane przez A.R. Rahmana, który otrzymał sześć nagród National Film, dwa muzyczne Oscary, dwie nagrody Grammy, nagrodę BAFTA, Złotego Globa, piętnaście nagród Filmfare oraz siedemnaście Filmfare Awards South.

Przeczytaj także

"Blinded By The Light": o czym jest film?

Brytyjski komediodramat powstał na podstawie inspiracji życiem dziennikarza Sarfraza Manzoora i jego obsesji na punkcie Bruce'a Springsteena. Film opowiada o czasach surowych rządów Margaret Thatcher w Wielkiej Brytanii, w których Javed, nastolatek pochodzenia pakistańskiego uczy się żyć własnym życiem, rozumieć swoją rodzinę i odnaleźć siebie przy dźwiękach muzyki Bruce'a Springsteena. Zmuszony zmagać się z rasowymi i ekonomicznymi zawirowaniami tamtych czasów, chłopak odkrywa muzykę Bossa i wpada w obsesję na jej punkcie.

Zobaczcie, jak prezentuje się zwiastun filmu "Blinded By The Light":

Zobacz także: „Born in the USA” Bruce'a Springsteena: Oto 5 najpopularniejszych teledysków z płyty

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.