Brytyjska gwiazda na warszawskim Sylwestrze

Jakub Gańko
27.11.2015 10:26
Brytyjska gwiazda na warszawskim Sylwestrze Fot. domena publiczna

Indierockowcy z Brighton zagrają na błoniach Stadionu Narodowego w trakcie koncertu sylwestrowego. Sprawdźcie szczegóły tego wydarzenia.

The Kooks wystąpi 31 grudnia 2015 roku w trakcie koncertu oficjalnie nazywanego Sylwestrem Narodowym w Warszawie. Impreza będzie trwała od 20.00 do 1.30. Oprócz brytyjskiego zespołu na scenie pojawią się m.in. Lemon i Perfect.

Impreza organizowana jest przez miejską instytucję kultury Stołeczna Estrada. Gigantyczna scena, która zostanie ustawiona na błoniach Stadionu Narodowego, będzie miała powierzchnię 520 m². Na powitanie Nowego Roku planowany jest kilkunastominutowy pokaz pirotechniczny.

Obowiązuje wstęp wolny. Informację o występie gwiazdy potwierdził wiceprezydent Warszawy, Jarosław Jóźwiak.

The Kooks to brytyjska grupa znana z łączenia rocka ze zróżnicowanymi inspiracjami punkiem, reggae, funkiem czy soulem. Sami mówią o sobie, że grają pop, ale inspirowany The Rolling Stones czy The Beatles i rockową rewolucją z początku XXI wieku. Do ich największych przebojów należą utwory „Naive”, „She Moves in Her Own Way” oraz „Always Where I Need to Be”.

We wrześniu 2014 roku zespół wydał swój czwarty materiał studyjny pod tytułem „Listen”. Album stanowił kolejny zwrot stylistyczny, tym razem w rejony jazzu, gospel i R&B. Za brzmienie krążka odpowiedzialni są Inflo, Fraser T Smith i wokalista grupy, Luke Pritchard. Płytę promował singiel „Down”.

4 grudnia 2015 roku ukaże się kolekcja remiksów materiału z „Listen” zatytułowana „Hello, What's Your Name?”.

Wybieracie się na sylwestrowy koncert The Kooks?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.