Co Mike Portnoy zawdzięcza Larsowi Ulrichowi?

Aleksandra Degórska
08.03.2016 10:47
|north Fot. Rodrigo Della Fávera / CC A2.0G; Kreepin Deth, CC BY 3.0

Muzyk opowiedział o sytuacji, która mocno na niego wpłynęła. Czego zdolny bębniarz nauczył się od słynnego perkusisty?

Portnoy nieraz wypowiadał się na temat Larsa Ulricha, któremu nieźle się obrywa w środowisku perkusistów. Teraz artysta wspomniał o pewnym wydarzeniu z bębniarzem Metalliki w roli głównej, które utkwiło w pamięci byłego muzyka Dream Theater.

Panowie w ramach imprezy organizowanej przez firmę Tama rozdawali autografy dla fanów. Wydarzenie odbyło się w ramach promocji werbli sygnowanych ich nazwiskami.

Portnoy spodziewał się, że takiemu perkusiście jak Ulrich już dawno woda sodowa uderzyła do głowy:

Jest w jednym z największych zespołów wszech czasów, więc spodziewałem się, że będzie takim typem człowieka, który nawet nie spojrzy na fana i będzie poganiać kolejkę. Ale Lars był totalnym tego przeciwieństwem.

Portnoy był zaskoczony zachowaniem Ulricha, który nie gwiazdorzył i zachowywał się bardzo naturalnie:

Był bardzo uprzejmy dla każdej osoby, patrzył wszystkim w oczy i zadawał przez kilka minut poszczególnej osobie pytania. To była dla mnie świetna lekcja.

Perkusista niejednokrotnie był świadkiem, gdy muzycy ze znacznie mniejszych kapel nie poświęcali tyle czasu swoim fanom. Tym bardziej Mike docenił zachowanie Ulricha:

Widzieć, jak jeden z najsławniejszych perkusistów ma to nastawienie, po tylu latach kariery - to było dla mnie bardzo inspirujące.

Już kolejny raz Portnoy pozytywnie wypowiada się na temat Ulricha, bowiem techniczni perkusiści nudzą Mike'a, który bardziej ceni sobie ekspresyjność na scenie charakteryzującą właśnie Larsa:

Wolę się bawić – iść na koncert, oglądać perkusistę i widzieć osobę, która przyprawia mnie o uśmiech na twarzy. Nie osądzam perkusistów na podstawie ich technicznych zdolności. Oceniam ich na podstawie całego pakietu możliwości oraz tego, co wnoszą do muzyki, czy są jej częścią. A to, co Lars podarował historii z Metallicą jest absolutnie bezcenne.

Fani kapeli mogli ostatnio zobaczyć Ulricha w akcji podczas Super Bowl w ramach imprezy The Night Before organizowanej przez CBS Radio 7 lutego 2016 roku. Występ Metalliki transmitowaliśmy na Antyradio.pl.

Podczas tego koncertu James Hetfield wykrzyczał ze sceny, że zespół kończy pracę nad nowym albumem. Rzeczywiście Metallica pracuje w studiu o czym co rusz informuje swoich fanów, jednak nadal nie znany daty ukazania się tego wydawnictwa.

Spodziewaliście się, że Lars jest takim skromnym człowiekiem?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.