Coma o pracy nad płytą „2005 YU55”

Aleksandra Degórska
09.12.2016 15:16
Coma o pracy nad płytą „2005 YU55” Fot. Antyradio.pl

Zespół zdradził redakcji Antyradio.pl jak pojawił się pomysł na stworzenie concept albumu i jak fani podeszli do śmiałych eksperymentów muzyków. Czego jeszcze nie wiecie o najnowszym dziele formacji?

Coma wydała zdecydowanie swoje najambitniejsze dzieło. W sztuce często pojawiały się fantazje na temat zderzenia Ziemi z gwiazdą czy innym ciałem astralnym. Ten właśnie temat postanowił poruszyć na swojej płycie zespół.

Wizja katastrofy wywołała poetycką refleksję, którą możemy odnaleźć na concept albumie „2005 YU55”. Krążek miał swoją premierę 7 października 2016. Dotychczas formacja udostępniła jeden singiel „Lipiec”, do którego powstał klip. Za reżyserię są odpowiedzialni Zosia Zija i Jacek Pióro.

W czasie spotkania z fanami w dzień premiery wydawnictwa wielbiciele wypowiadając się na temat krążka mieli mieszane uczucia, ale jednak byli otwarci na muzyczne eksperymenty Comy.

Taki stan rzeczy bardzo ucieszył Adama Marszałkowskiego, perkusistę zespołu:

Jest to płyta, która nie trafia tu i teraz. Dopiero po którymś przesłuchaniu dochodzi się do wniosku, że albo ją się nienawidzi, albo ją się lubi. To, że fani przekonali się do tego materiału oznacza, że mają otwarte głowy. Ludzie lubią piosenki, które wcześniej słyszeli i z tym właśnie jest problem. Jakiś styl zespołu jest im narzucony i albo im on pasuje albo nie. W momencie, gdy grupa zaczyna robić coś innego to dużo osób jest na rozdrożu i nie wie co z tym zrobić.

Jak pojawił się ten niebanalny pomysł dotyczący planetoidy? Ile czasu zajęło tworzenie albumu i czy praca nad solowym krążkiem Piotra Roguckiego wpłynęła w jakiś sposób na „2005 YU55”? O tym wszystkim opowiedział zespół Coma w specjalnym wywiadzie dla Antyradio.pl:

Coma kończy właśnie trasę koncertową promującą najnowszą płytę. Najbliższy występ odbędzie się 10 grudnia 2016 w Zabrzu i następnie formacja zaprezentuje się w Łodzi w klubie Wytwórnia.

Jak oceniacie krążek „2005 YU55”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.