Członkowie Foo Fighters, Biffy Clyro i inni zagrali cover, aby zebrać pieniądze na walkę z COVID-19

23.04.2020 16:46
Dave Grohl|undefined Fot. EAST NEWS

Dave Grohl, Taylor Hawkins, członkowie Biffy Clyro, Royal Blood, 5 Seconds Of Summer i wielu innych zagrało wspólnie w BBC Radio w celach charytatywnych.

W dobie pandemii koncertowanie jest niemożliwe. Jednak nie oznacza to, że muzycy siedzą bezczynnie w swoich domach. Artystom brakuje sceny i grania dla swoich fanów stąd wydarzenia online takie jak muzyczne warsztaty, kręcenie klipów w izolacji a nawet koncerty na odległość. Muzycy w ten sposób nie tylko dodają otuchy sobie i fanom, ale też udaje im się realnie pomóc potrzebującym.

Członkowie Foo Fighters, Biffy Clyro zagrali razem cover "Times Like These"

Akcja Lady Gagi zorganizowana we współpracy z WHO "One World: Together at Home" zarobiła na walkę z koronawirusem około 130 milionów dolarów. Kolejne przedsięwzięcie powstałe w celu walki z COVID-19 zorganizowało BBC Radio 1. W "Stay Home Live Lounge" wzięło udział wielu muzyków znanych z działalności w Foo Fighters, Biffy Clyro czy Royal Blood. Wykonali wspólnie hit "Times Like These".

Przeczytaj także

Utwór pochodzi z repertuaru Foo Fighters i pojawił się na albumie "One by One" wydanym w 2002 roku. Cover jest dostępny wyłącznie w wersji audio, razem z wideo zostanie wyemitowany przez BBC w "The Big Night In BBC One". Aktualnie pozostaje nam tylko zgadywać, który artysta śpiewa wybrany fragment kompozycji.

Producent nagrania wyjaśnił, jak wyglądał pomysł stworzenia tej wyjątkowej wersji hitu:

Mieliśmy wizję, aby stworzyć domową wersję tego utworu z wykorzystaniem telefonów i przedmiotów codziennego użytku jak garnki, patelnie, które uzupełniałyby brzmienie gitar akustycznych. Te rzeczy nadałyby wiarygodności nagraniu, a słuchacze nie mieliby wątpliwości, że ich ulubieńcy grali w domu, a nie w drogim studiu nagrań. Staraliśmy się, aby ten singiel był zupełnie inny pod względem artystycznym, dostosowany do dzisiejszych czasów. Szczególnie sprzyja nam tekst piosenki, który pasuje do tego trudnego czasu. Mam szczerą nadzieję, ze zebrane dzięki nagraniu pieniądze pomogą w walce z COVID-19 na całym świecie.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.