Czy Golec uOrkiestra gra death metal? W sieci pojawiły się nowe informacje

Kamil Kacperski
02.03.2018 16:17
Czy Golec uOrkiestra gra death metal? W sieci pojawiły się nowe informacje Fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Wszyscy pamiętają braci Golec za chwytliwe refreny, ciekawe teksty i śmieszne memy, które opanowały internet w końcowych miesiącach 2017 roku. Jak się okazuje, zespół nie jest aż tak przaśny, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka.

Nasz informator poprosił o zachowanie anonimowości i nazywanie go HubertemXD (to nick, którego używa na Wykopie). Mężczyzna 1 marca 2018 roku niespiesznie przeglądał w swoim mieszkaniu w Leśnej Górze różnego rodzaju media społecznościowe. Między postami o dzieciach swoich znajomych i reklamami prezerwatyw (dziwny zbieg okoliczności), HubertXD dojrzał coś, czego nie widział od dawna. 

Mianowicie był to mem, którego bohaterem był popularny polski zespół folkowo-popowy, Golec uOrkiestra. Nie było to nic szczególnego, ot, wideo naśmiewające się z przeboju grupy „Ściernisco”, które HubertXD widział nieraz. Jednak mężczyzna poczuł pewną nutkę nostalgii - w końcu ten mem umarł wraz z końcem 2017 roku. Przypomniał mu on dobre czasy. Prostsze czasy.

Szokujące znalezisko HubertaXD

HubertXD niesiony falą nagłego przypływu pozytywnych emocji spowodowanych zobaczeniem śmiesznego filmiku, postanowił wygooglować zespół Golec uOrkiestra i dowiedzieć się co nieco o kapeli, którą bardzo lubił jako kilkuletnie dziecko, która potem tak bardzo go bawiła, gdy w końcu stał się dorosły. Mężczyzna nie mógł jednak przewidzieć, że informacje, które znajdzie, zmrożą mu krew w żyłach i na zawsze odmienią jego życie.

golec1

HubertXD odkrył, że Golec uOrkiestra, ta kapela z uśmiechniętymi braćmi bliźniakami w roli frontmanów, jest tak naprawdę zespołem viking death metalowym:

golec

Internauta był w szoku. Poczuł się, jakby nagle stracił kontrolę nad swoim ciałem. HubertXD wybaczyłby death metal. Wybaczyłby viking metal. HubertXD jest wyrozumiały. On potrafi szanować odmienne gusta. Jednak bracia Golec zdecydowanie przebrali miarkę, tworząc muzykę ska i folk rockową. Zagrożenia niesione przez tak zabójczą kombinacje są ogromne. Tak ogromne, że prawdopodobnie nawet Golec uOrkiestra miałaby problem, by zapanować nad ilością energii wytwarzaną przez taką reakcję łańcuchową.

Jednak nagle szok i niedowierzanie opuściły HubertaXD. Do jego duszy wkradł się stoicki spokój. Uczucie, które jeszcze kilka chwil wcześniej wydawało się być tak odległe, jak Mount Everest, teraz koiło jego zszargane nerwy. Mężczyzna szybko zrozumiał dlaczego jego ciało zareagowało w taki sposób. Uświadomił sobie właśnie, że te wszystkie metalowe covery Golec uOrkiestry, każde uderzenie w blachę talerza, pociągnięcie za strunę, czy wydanie odgłosu paszczą, to nie był „śmieszny hehe memik”, tylko marne próby naśladowania prawdziwych królów. Królów death metalu.

Ave Golce. Ave Ściernisco.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.