Czy nagrania Davida Ellefsona pojawią się na nowej płycie Megadeth? Dave Mustaine odpowiedział

18.06.2021 13:58
David Ellefson Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Minął miesiąc od rozstania Megadeth z Davidem Ellefsonem. Czy na nadchodzącej płycie usłyszymy jego partie?

Pod koniec maja 2021 pojawiła się informacja, że David Ellefson został wyrzucony z Megadeth. Powodem takiej decyzji był seks skandal z basistą w roli głównej - do sieci wyciekły jego erotyczne nagrania. Ellefson przyznał się do "czterech czy pięciu spotkań online" z młodą kobietą, podczas których oboje się masturbowali i postanowił pozwać osobę, która udostępniła intymne nagrania w sieci. Afera była oficjalnym powodem pożegnania się Megadeth z basistą.

Polecamy

Czy nagrania Davida Ellefsona pojawią się na nowej płycie Megadeth? Dave Mustaine odpowiedział

Zespół Megadeth pracuje nad nowym, szesnastym albumem i fani zastanawiali się, czy na nadchodzącym wydawnictwie usłyszymy linię basu nagraną przez Davida Ellefsona. W końcu Dave Mustaine zdradził, że nagrane przez Ellefsona ścieżki zostaną usunięte. Nowy basista nagra ponownie jego partie, ale na razie nie wiadomo, kto zastąpi Ellefsona.

David Ellefson nagrywał dla Megadeth jeszcze w maju 2020, ale z powodu zwolnienia z kapeli miesiąc temu, nie usłyszymy jego efektów pracy. Po ujawnieniu afery, Ellefson wyznał, że zamierza pozwać osobę, która umieściła nagranie w sieci oraz krótko skomentował zwolnienie z Megadeth:

Chcę spędzić ten czas z moją rodziną. Życzę kolegom z zespołu udanej nadchodzącej trasy.

Pierwszy koncert Megadeth odbędzie się 20 sierpnia 2021 i zapewne do tego czasu poznamy nazwisko nowego basisty.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.