Czy najbliższe koncerty zostaną odwołane w związku z żałobą narodową?

Joanna Chojnacka
16.01.2019 15:22
Koncert|undefined Fot. shutterstock.com

Ze względu na tragiczną śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza ogłoszono w Polsce żałobę narodową. Czy w związku z tym zaplanowane wcześniej koncerty zostaną odwołane?

Prezydent Polski Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową ze względu na tragiczną śmierć Pawła Adamowicza podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Kancelaria Prezydenta poinformowała, że będzie ona obowiązywała od godziny 17:00 w piątek 18 stycznia do soboty 19 stycznia 2019 roku do godziny 19:00. W związku z tym przyjęło się, że należy odwołać zaplanowane na ten czas imprezy masowe oraz rozrywkowe. Zmianom ulegną również ramówki radiowe oraz telewizyjne, które ograniczają w takich sytuacjach emisję treści komediowych czy reklam.

Czy koncerty podczas żałoby narodowej będą odwołane?

Decyzję o odwołaniu koncertów, które miały odbyć się w okolicach daty śmierci i pogrzebu prezydenta Pawła Adamowicza podjęły liczne kluby i artyści w Polsce. Swój występ w warszawskim Klubie Progresja przełożył na niedzielę 20 stycznia 2019 roku zespół Wilki:

O odwołanie imprez w Poznaniu zaapelował także prezydent miasta Jacek Jaśkowiak. W związku z tym nie odbędą się najbliższe występy w klubie Meskalina, gdzie miał pojawić się Phillip Bracken i Pola Chobot & Adam Baran. 16 stycznia 2019 roku nie dojdzie do skutku także koncert Swiernalisa w klubie Blue Note

Nową datę występu kabaretu Hrabi w Krakowie podał Klub Studio, z kolei 14 stycznia w Klubie Zaścianek nie odbyło się cykliczne Śpiewogranie.

Klub Nowy Andergrant z Olsztyna odwołał koncert zespołów Silica i Messy Brain, który miał odbyć się 18 stycznia 2019 roku. Nowa data występu zostanie podana już wkrótce. 

Odwołano także koncerty kolęd "Zbigniew Preisner i Przyjaciele" w Gdańsku, Toruniu i Warszawie. Na scenie miał pojawić się Maciej Balcar, Zespół Jana Karpiela Bułecki, Beata Rybotycka czy Edyta Krzemień. Organizatorzy wkrótce podadzą nowe daty wydarzeń.

Paweł Adamowicz nie żyje

Do ataku na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza doszło wieczorem 13 stycznia 2019 roku. Mężczyzna godzony nożem przez 27-letniego Stefana W. podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. W związku z zaistniałą tragedią, Jerzy Owsiak zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa WOŚP.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.