Damon Albarn o najgorszym koncercie w swoim życiu: „Nagle postanowiłem ściągnąć spodnie i majtki”

Olga Konarzycka
10.07.2018 10:47
Damon Albarn|undefined Fot. Eastnews/Agustin Fernandez/Polaris Images

W rozmowie z Radio X znany z zespołów Gorillaz oraz Blur Damon Albarn wspomniał o najgorszej sytuacji jakiej doświadczył podczas koncertu. Okazuje się, że muzyk w trakcie występu postanowił zdjąć spodnie.

Albarn opowiedział dziennikarzowi radiowemu Gordonowi Smartowi kompletnie absurdalną sytuację, do jakiej doszło podczas jednego z koncertów Blur. W trakcie gitarowej solówki Grahama Coxona, muzyk nagle postanowił urządzić fanom małe przedstawienie, które niemal zrujnowało całe show.

Nie wiem czemu to zrobiłem, ale pewnej nocy, podczas jednej z solówek Grahama, postanowiłem ściągnąć spodnie i majtki. W zasadzie byłem nagi od pasa w dół. Nagle zdałem sobie sprawę z tego jak głupią rzecz zrobiłem.

Frontman Blur przyznał dziennikarzowi, że szybko poczuł, jak bardzo upokorzył się przed widownią.

Chyba nigdy wcześniej nie czułem takiego zażenowania i to mnie całkowicie ogarnęło.

Niefortunna sytuacja podczas koncertu Blur

Gdy Albarn nieco oprzytomniał, zawstydzony chciał w miarę dyskretnie się ubrać. Pomysł całkiem uzasadniony, jednak samo wykonanie już nieco mniej.

Opadłem na ziemię i udając drgawki, próbowałem założyć z powrotem spodnie.

Jak pewnie możecie sobie wyobrazić cała sytuacja wyglądała dość komicznie i nawet lekko zmieszany muzyk nie może temu zaprzeczyć. Na szczęście dla niego, nikt wówczas nie uwiecznił nieudanego performance’u.

Wyobraź sobie, gdyby ktokolwiek to nagrał albo zrobił z tego mema!

Gorillaz w trasie

Damon Albarn obecnie jest w trakcie trasy koncertowej z założoną wspólnie z rysownikiem Jamie Hewlettem animowaną grupą Gorillaz. W ramach tournee zespół odwiedzi kilkanaście miast w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Najbliższe koncerty odbędą się 11 i 12 kolejno na szwajcarskim Gurtenfestival oraz Lucca Summer Festival we Włoszech.

6 lipca 2018 roku formacja jako jeden z headlinerów wystąpiła na tegorocznej edycji Open’er Festival w Gdyni. Relację z koncertu Gorillaz na Opener Festival 2018 znajdziecie na Antyradio.pl

Najgłośniej jednak mówi się o show grupy podczas duńskiego festiwalu Roskilde. Występ, który odbył się 8 lipca 2018 roku musiał zostać przerwany, po tym jak raper Del The Funky Homosapien spadł ze sceny.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.