Damon Albarn znowu gra dla słonia Mr. Tembo

Justyna Kierzkowska
31.08.2015 10:34
Damon Albarn znowu gra dla słonia Mr. Tembo Fot. kadr z wideo

Współzałożyciel Blur i Gorillaz postanowił podzielić się z fanami wideo z niedawnej podróży do Tanzanii, podczas której ponownie chwycił za gitarę specjalnie dla Mr. Tembo. Jak wyglądało kolejne spotkanie muzyka ze słoniem? 

Wokalista i autor tekstów postanowił przypomnieć o debiutanckiej solowej płycie, „Everyday Robots”, która ukazała się w 2014 roku. To właśnie na niej znalazł się kawałek „Mr. Tembo”. Na początku sierpnia 2015 roku Albarn wrócił do Afryki i spotkał się już - z nieco starszym - słoniem, a nagranie z tej wizyty zamieścił na swoim nowym kanale na YouTubie.

Prawdziwy Mr. Tembo, to w rzeczywistości mały osierocony słoń, który zainspirował muzyka do stworzenia tego utworu. Albarn spotkał go w parku narodowym Mkomazi w Tanzanii w 2013 roku. „Tembo” w języku suahili oznacza właśnie „słonia”. 

Po wydaniu płyty w 2014 roku Albarn w jednym z wywiadów opowiedział o spotkaniu ze zwierzakiem i jego historii.

Niedawno stracił matkę i zawędrował na lotnisko. Ludzie zaopiekowali się nim i nazwali go Mr. Tembo. Byłem tam i spotkałem tego małego słonia, był słodki, więc mu zaśpiewałem.

W utworze piosenkarza można też usłyszeć chór gospel. Wokalista tłumaczył, że ludzie, którzy zaopiekowali się słoniem byli fanami właśnie takiej muzyki, więc i tytułowy słoń jej słuchał. Dodał, że liczy na to, że słoniowi spodoba się jego piosenka. Teledysk również został zrealizowany w Tanzanii.

Ciekawe czy za parę lat słoń Mr. Tembo stwierdzi, że ma już dosyć muzyki Damona Albarna i od pop rocka woli na przykład heavy metal.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.