Danzig pokazał cycaty teledysk do coveru Black Sabbath

Aleksandra Degórska
23.03.2016 13:27
|north Fot. kadr z wideo

Wiele dzieje się w nowym klipie do numeru „N.I.B.”. Zobaczcie, jak prezentuje się to wideo.

Na ostatnim krążku artysty z listopada 2015 roku zatytułowanym „Skeletons” znalazły się wyłącznie covery słynnych kompozycji takich wykonawców, jak ZZ Top, Elvis Presley czy Aerosmith. Muzyka na płycie wspomogli Tommy Victor (Prong) oraz Johnny Kelly (Type O Negative) na perkusji.

Jednym z coverów, które postanowił nagrać Danzig to numer „N.I.B.”. Utwór oryginalnie pochodzi z debiutanckiej płyty Black Sabbath. W tym kawałku Lucyfer pod wpływem miłości dąży do tego, by stać się dobrą osobą. Geezer Butler przyznał po latach, że tajemniczy tytuł wiązał się z... brodą Billa Warda z powodu braku pomysłu na nazwę utworu.

Ten właśnie numer stał się jednym ze sztandarowych przebojów zespołu i doczekał się wielu interpretacji. Również Glenn Danzig zaprezentował swoją wersję tego hitu, do którego powstał mroczny klip.

W teledysku pojawiają się cycate czarownice warte grzechu, które odprawiają rytualny obrzęd:

Artysta pracował nad ostatnim albumem w latach 2012-2015 w Los Angeles. Muzyk wziął na warsztat kawałki, które wywarły na niego silny wpływ i postanowił dać im drugie życie:

Można powiedzieć, że niektóre z tych utworów są bazą, szkieletem, bo słuchałem tego, gdy dorastałem. Jest to fundament. Jeśli zabierzesz Elvisa i Black Sabbath z mojego życia, to prawdopodobnie nie byłbym tym Glennem Danzigiem, którego znasz. Ciesze się, że na tym albumie mogę zaprezentować obie strony.

Poprzez okładkę płyty przedstawiającą Glenna Danziga z wymalowaną na twarzy czaszką artysta nawiązuje do jednego z muzyków, którym się inspirował. Mowa o Davidzie Bowiem i jego albumie „Pin Ups” wydanym w 1973 roku, na którym również znalazły się nowe wersje klasycznych utworów rockowych.

Danzig otwarcie przyznawał się do tej inspiracji:

Jednym z ulubionych krążków z coverami jest „Pin Ups” Bowiego. Mój album nazywa się „Skeletons”, więc postanowiłem wykonać skull face.

Ten album jest pierwszą solową płytą artysty od 5 lat - poprzedni krążek zatytułowany „Deth Red Sabaoth” ukazał się w czerwcu 2010 roku. W październiku 2015 roku Danzig ogłosił, że trasa z Superjoint Ritual jest ostatnią w jego karierze.

Jak oceniacie klip Danziga do utworu „N.I.B.”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.