Nirvana zmieni okładkę "Nevermind" przez pozew? Dave Grohl ma sporo pomysłów na nową okładkę

05.10.2021 15:29
Dave Grohl Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Dave Grohl za bardzo nie przejmuje się pozwem, który trafił do muzyków Nirvany. Czy okładka "Nevermind" zostanie zmieniona?

Nirvana została pozwana przez Spencera Eldena, który w 1991 roku pojawił się na okładce "Nevermind". Mężczyzna uważa, że umieszczając jego nagie zdjęcie na okładce, zespół dopuścił się wykorzystania seksualnego. Kultowe zdjęcie miało spowodować zakłócenia normalnego rozwoju Eldena i postępów w nauce. 

Rodzicom niemowlęcia zapłacono wówczas tylko 200 dolarów za 15-sekundowe zanurzenie w basenie. Teraz mężczyzna chce 150 tysięcy dolarów odszkodowania od każdej z oskarżonych stron, a jest ich w sumie aż 17. Czy Nirvana będzie musiała zmienić swoją najsłynniejszą okładkę? Dave Grohl wypowiedział się w tej sprawie.

Polecamy

Nirvana zmieni okładkę "Nevermind" przez pozew? Dave Grohl ma sporo pomysłów na nową okładkę

Spencer Elden nie chce, by jego zdjęcie sprzed 30 lat nadal pojawiało się na płytach i gadżetach. Czy rzeczywiście Nirvana będzie zmuszona zmienić swoją kultową okładkę i jeśli tak, to jak zostanie rozwiązany ten problem? Sprawę skomentował Dave Grohl, który w rozmowie z "Sunday Times" powiedział:

Mam sporo pomysłów, jak powinniśmy zmienić okładkę, ale zobaczymy, jak się potoczą sprawy. Damy Wam znać. Jestem pewny, że wymyślimy coś dobrego. Uważam, że są ciekawsze rzeczy i nie warto zaprzątać sobie tym głowy. Na szczęście nie muszę zajmować się papierkową robotą.

Polecamy

W sumie sprzedano 26 milionów egzemplarzy "Nevermind", z czego 10 milionów kupiono w samych Stanach Zjednoczonych. Pismo Rolling Stone umieściło album Nirvany na 17. miejscu rankingu 500 najlepszych albumów muzycznych wszech czasów. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.