Death In Rome nagrał cover „Białej armii” Bajmu. Po polsku

Maciej Koprowicz
30.08.2018 11:31
Death In Rome nagrał cover „Białej armii” Bajmu. Po polsku Fot. Mateusz Jagielski/EAST NEWS

Słynny zespół neofolkowy, tak jak obiecał, nagrał polski przebój. Ale czy właśnie tego się spodziewaliście?

Death In Rome to projekt, którego założeniem jest interpretowanie wielkich przebojów popu i pance w duchu neofolku. Zespół nawet najbardziej taneczny kawałek potrafi nasiąknąć przejmującym smutkiem. Death In Rome w repertuarze ma m.in. „What Is Love?” Haddawaya, „Lambadę” Kaomy i „Last Christmas” Wham!.

Przed koncertem w Polsce zespół postanowił sprezentować fanom znad Wisły cover znanego polskiego utworu. Internauci mogli wziąć udział w facebookowej ankiecie, której wyniki miały pomóc Death In Rome dokonać wyboru.

Death In Rome - „Biała armia”

Co prawda w ankiecie triumfowało „Nie pytaj o Polskę” Obywatela G.C., ale zespół zdecydował się jednak zaproponować swoją interpretację utworu „Biała armia” Bajmu. Oczywiście, w oryginalnej wersji językowej, czyli po polsku.

Posłuchajcie, jak brzmi Beata Kozidrak w wersji neofolk!

Cover Bajmu ukaże się na limitowanej płytce, która będzie dostępna tylko na zbliżających się koncertach Death In Rome w Polsce.

Death In Rome – koncerty w Polsce

Death In Rome przyjedzie do Polski na trzy koncerty. 31 sierpnia 2018 zagra w Gdańsku, 1 września 2018 w Warszawie, a 2 września 2018 w Poznaniu.

Death In Rome – cover Modern Talking i religijny teledysk

To nie jedyny zaskakujący cover, jaki Death In Rome przedstawił w ostatnich tygodniach. Zespół nagrał przeróbkę „You’re My Heart, You’re My Soul” Modern Talking. Utwór zilustrował kontrowersyjny teledysk ze scenami z filmu „Diabły” Kena Russella – okazał się tak mocny, że niemal natychmiast został usunięty z Facebooka.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.