Dlaczego nie należy nosić festiwalowych opasek?

Aleksandra Degórska
28.07.2016 09:45
Dlaczego nie należy nosić festiwalowych opasek? Fot. Don-vip, CC-BY-SA-3.0

Czas zdjąć te paskudztwa z nadgarstka. Naukowiec ma na to dobry argument!

Właśnie mamy festiwalowy sezon, a wybór muzycznych imprez jest naprawdę spory. Jako rockowy maniak biegasz z wywieszonym językiem starając się zaliczyć wszystkie ważniejsze wydarzenia. Nic zatem dziwnego, że po takim poświęceniu chcesz mieć jakieś trofeum, najlepiej festiwalową opaskę.

Jak już raz założą Ci tę ozdóbkę, to nie zamierzasz jej zdejmować. To nic, że po kilku tygodniach wygląda jak bezbarwna szmata - dla Ciebie jest to świetna pamiątka, która przypomina Ci o festiwalowych szaleństwach. Poza tym wszyscy muszą wiedzieć, że słuchasz naprawdę dobrej muzyki.

Nosicie festiwalowe opaski? Badania wykazały, że jest to groźne dla zdrowia

Tak naprawdę wiele osób uważa noszenie opasek za coś ohydnego, bo po wielu dniach wyglądają po prostu obrzydliwie. Teraz Twoja matka, która koniecznie chce, żebyś je w końcu zdjął, ma kolejny argument, by Cię do tego zmusić.

Polecamy

Mikrobiolog Dr. Allison Cottell  zbadała dokładnie tę sprawę. Przebadała jedną osobę, która nosiła dwie opaski festiwalowe przez 2 lata. Po tym okresie znalazła 9 000 ziarenkowców oraz 2 000 gronkowców.

Jest to 20 razy więcej bakterii niż na Twoich ubraniach. Oczywiście te paskudztwa mogą być powodem infekcji czy zatrucia pokarmowego. Doktor zatem zaleca, żeby unikać tych opasek jak ognia:

Wskazane jest, żeby nie nosić ich jeśli pracuje się w takich dziedzinach, jak ochrona zdrowia czy gastronomia, gdzie bakterie mogą przenosić się na innych ludzi.

Przykro nam, ale musicie zdjąć swoje stare opaski, bo może się to kiepsko skończyć. Chociaż wiadomo, jak to jest z muzycznymi maniakami, ciężko im przemówić do rozumu.

Dla tych natomiast, którzy wybierają się właśnie na muzyczne szaleństwo mamy poradnik festiwalowicza. Co spakować do walizki? Jak wielki ma być namiot? W zależności od tego jakim typem jesteś, mamy dobre rady, które pomogą Ci w przetrwaniu tej Sparty.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.