Dream Theater z chórem i orkiestrą...

Urszula Drabińska
16.09.2014 11:05
Dream Theater z chórem i orkiestrą...

Tanda da da da... (werble w tle) i o to kolejna zapowiedź koncertowego DVD zatytułowanego "Breaking The Fourth Wall (Live From The Boston Opera House)” - premiera 30 września. 

Pionierzy progresywnego metalu nie zwalniają tempa... nie opadł kurz po ich lipcowym koncercie, a oni już szykują koncertówkę dla swoich fanów.

Wydawnictwo sfilmowane i wyreżyserowane przez Pierre'a Francois Lamoureux, nagrane zostało 25 marca w Boston Opera House. Miksy i mastering wykonał Richard Chycki (m.in. Rush, Aerosmith, Def Leppard). Dream Theater towarzyszył chór i filharmonicy z Berklee College Of Music, tej samej szkoły do której chodzili John Petrucci i John Myung. 

To był dla nas bardzo szczególny powrót do domu, biorąc pod uwagę nasze związki z Berklee College Of Music" – zapewnia John Petrucci. Ja i John jesteśmy absolwentami uczelni, a nasz perkusista Mike Mangini naucza tu od 10 lat. Było dla nas wielkim zaszczytem i jednocześnie ekscytującym przeżyciem, że mogliśmy wystąpić ze studentami. Wszyscy wykonali fantastyczną pracę. Student Eren Başbuğ rozpisał wszystko na orkiestrę i wspaniale nią dyrygował. On też współpracował z nami przy ostatniej płycie studyjnej. Wiedzieliśmy, że bostońska opera jest miejscem, które musimy odwiedzić w czasie naszego tournée "Along For The Ride". Jeśli chcecie znać moje zdanie, to absolutny szczyt naszej prawie 30-letniej kariery. Czekamy niecierpliwie na jesienną premierę tego materiału. Mamy nadzieję, że będzie się wam podobał tak bardzo jak nam.

Płyty zostaną wydane 30 września. Ponad 2-godzinny koncert będzie dostępny w kilku formatach: Blu-ray, 2 DVD oraz edycja deluxe (Blu-ray/3 CD). Wszystkie wydania są już dostępne w przedpremierowej sprzedaży na stronie oficjalnego sklepu Roadrunner Records. Bierzcie i pobierajcie z tego wszyscy. 

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.