Droga krzyżowa, wilkolaki i seksowne "Maryje". Zobacz nowy, szokujący teledysk Powerwolf [WIDEO]

20.05.2021 21:56
POwerwolf Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Arcykapłani metalu, niemiecki zespół Powerwolf zaprezentował nowy singiel i wideo ze swojej nowej studyjnej płyty "Call Of The Wild". Będzie kolejny skandal?

Niemiecka grupa słynie z melodyjnych utworów i szokujących teledysków. Trzy lata temu zespół stał się bohaterem skandalu związanego z teledyskiem do piosenki "Fire & Forgive".  Do zgoła nietypowej sytuacji doszło w kościele pod wezwaniem świętej Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej. Grupa postanowiła nagrać tam wideo, które delikatnie rzecz biorąc, nie spodobało się Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Zobacz nowy, szokujący teledysk Powerwolf. Będzie kolejny skandal?

Trzy lata temu, tuż po tym jak Powerwolf opublikował na swoim kanale na portalu YouTube teledysk do "Fire & Forgive" wybuchł skandal. Z treści piosenki można się dowiedzieć się bowiem m.in. o oczyszczaniu przez ogień, a w klipie pojawiają się wampiry, wilki oraz liczne płomienie. Wnikliwi obserwatorzy od razu dopatrzyli się, że klip został nagrany we wnętrzach kościoła pw. Świętej Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej w województwie dolnośląskim.

Polecamy

Wierni nie kryli oburzenia tym faktem i mówili wprost o profanacji świątyni i obrazie uczuć religijnych. W sprawie wypowiedziały się władze kościelne, a kuria diecezji świdnickiej opublikowała specjalne oświadczenie. Arcykapłani metalu nie przejęli się zbytnio tym faktem i produkowali nadal swoje klimatyczne i starannie wyreżyserowane teledyski.

Ostatni klip zespołu nosi tytuł "Beast Of Gévaudan" i pochodzi z najnowszej płyty grupy "Call of the Wild". Numer zabiera słuchacza w imponującą podróż w czasie do Francji, a majestatyczny teledysk wraz z jego oszałamiającą stroną graficzną sprawia, że serca biją szybciej już po kilku pierwszych sekundach.

Matthew Greywolf tak mówi o nowym singlu:

Jesteśmy bardziej niż dumni z faktu, że możemy zaprezentować już "Beast of Gévaudan", pierwszą piosenkę z naszego nowego albumu “Call Of The Wild”. Historia, która kryje się za tym utworem, nie mogłaby lepiej pasować do świata Powerwolf: Chodzi tutaj o tajemniczą bestię, która zabiła mnóstwo ludzi na południu Francji pod koniec XVIII wieku. Bestii tej nigdy nie schwytano, a wokół wydarzeń tych zawsze krążyło wiele legend, w tym interpretacja duchowieństwa, którzy postrzegali bestię jako „karę Bożą”, a nawet jako 'zbawiciela ludzkości od ziemskiej i grzesznej egzystencji.

Znamy szczegóły nowej płyty Powerwolf

Grupa powstała w 2003 roku z inicjatywy Matthew oraz Charlesa Greywolfów. Legendarny już wokalista, Attila Dorn, dysponujący jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w muzyce powermetalowej, pobierał nauki w Królewskiej Akademii Muzycznej w Bukareszcie i żeby było śmieszniej, podobno pierwszy kontakt z metalem miał dopiero po dołączeniu do Powerwolfa. Zespół od lat niezmiennie cieszy się niesłabnącą popularnością, a każdy kolejny album przyjmowany jest niezwykle entuzjastycznie zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych.

Od wydania albumu "The Sacrament of Sin", z którego singiel wzbudził takie kontrowersje, minęły 3 lata. Najnowszy album Powerwolf zatytułowany jest "Call Of The Wild". Wydawnictwo ukaże się 9 lipca 2021 roku nakładem Napalm Records.

Lista utworów prezentuje się następująco:

 1. Faster Than the Flame
 2. Beast of Gévaudan
 3. Dancing with the Dead
 4. Varcolac
 5. Alive or Undead
 6. Blood for Blood (Faoladh)
 7. Glaubenskraft
 8. Call of the Wild
 9. Sermon of Swords
 10. Undress to Confess
 11. Reverent of Rats

Płycie będzie towarzyszyć album bonusowy, który będzie zawierać gościnne występy artystów, którzy zaśpiewają znane hity niemieckiego zespołu. Album ten będzie nosić tytuł "Missa Cantorem".

Znamy już tracklistę:

 1. Sanctified With Dynamite feat. Ralf Scheepers (Primal Fear)
 2. Demons Are A Girl‘s Best Friend feat. Alissa White-Gluz (Arch Enemy)
 3. Nightside Of Siberia feat. Johan Hegg (Amon Amarth)
 4. Where The Wild Wolves Have Gone feat. Doro Pesch
 5. Fist By Fist (Sacralize Or Strike) feat. Matthew Kiichi Heafy (Trivium)
 6. Killers With The Cross feat. Björn “Speed” Strid (Soilwork)
 7. Kiss Of The Cobra King feat. Chris Harms (Lord Of The Lost)
 8. We Drink Your Blood feat. Johannes Eckerström (Avatar)
 9. Resurrection By Erection feat. Christopher Bowes (Alestorm)
 10. Saturday Satan feat. Jari Mäenpää (Wintersun)

Zobacz również: The Dead Daisies, supergrupa muzyków Black Sabbath, Whitesnake i Deep Purple zagra w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.