Dziecięcy chór zaśpiewał Metallicę i Bruce'a Dickinsona

Aleksandra Degórska
13.10.2016 13:54
Dziecięcy chór zaśpiewał Metallicę i Bruce'a Dickinsona Fot. kadr z wideo

Ta grupa udowodniła, że każdy dosłownie numer sprawdzi się w repertuarze chóru. Posłuchajcie, jak w takiej wersji brzmią m.in. „Nothing Else Matters” czy „Tears of the Dragon”.

Szkolne chóry raczej kojarzą się z repertuarem typu „Rota” czy „Moon River”, czasami pozwalają sobie na bardziej ekstrawaganckie utwory, ale zazwyczaj można przewidzieć jakie numery usłyszmy podczas uroczystości szkolnych.

Patrzysz na dzieciaki, które nudzą się wykonując równie nudny repertuar i zastanawiasz się, jaką groźbę zastosowała nauczycielka, żeby je zmusić wyjść na scenę. Inaczej sprawa się ma w szkolnym chórze, gdzie dyrygentką jest Jovana Obradović z Belgradu. Pisaliśmy już o jej uczniach, którzy zaśpiewali „Heart Of Steel” grupy Manowar. Okazuje się, że nie jest to jedyny metalowy numer, który ma w swoim repertuarze ten chór.

Dyrygentka oraz dzieciaki najwidoczniej lubią sobie posłuchać rockowego czy metalowego łupnięcia i powydzierać się w repertuarze m.in. Metalliki, Bruce'a Dickinsona czy Scorpions.

Posłuchajcie, jak urwisy dają radę w słynnych kawałkach tych twórców:

Taka dyrygentka jest na wagę złota! Lekcje muzyki w szkole wcale nie muszą być nudne, gdy śpiewa się takie energetyczne numery.

Nie od dziś wiadomo, że „Wlazł kotek na płotek” nie jest już odpowiednim utworem dla szkrabów, które wolą zdecydowanie Toola, The White Stripes czy Rammsteina.

Jak oceniacie dziecięcy chór z Belgradu?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.