Ed O’Brien z Radiohead: „Dr Dre zasługuje na Galerię Sław Rock ‘N’ Rolla bardziej niż my”

Kamil Kacperski
17.11.2017 11:28
Ed O’Brien z Radiohead: „Dr Dre zasługuje na Galerię Sław Rock ‘N’ Rolla bardziej niż my” Fot. Retna/Avalon.red/Pete Doherty/@ParisaMichelle/EAST NEWS/paint

Według gitarzysty, jego zespół nie zasługuje na znalezienie się wśród takich sław jak Metallica czy Ozzy Osbourne. O’Brien twierdzi również, że Galeria Sław nie docenia czarnoskórych muzyków i twórców hip-hopowych.

W wywiadzie przeprowadzonym przez Esquire, Ed O’Brien gitarzysta Radiohead został zapytany o jego opinię o Galerii Sław Rock ‘N’ Rolla, do której jego zespół został w tym roku nominowany obok m.in. Judas Priest, Rage Against the Machine czy Depeche Mode.

Muzyk twierdzi, że jest trochę onieśmielony nominacją, a jako Brytyjczyk nie do końca rozumie, na czym polega otrzymanie takiej nagrody:

Jako brytyjski zespół, jest to jedna z rzeczy, która jest cudowna, ale kulturowo nie do końca rozumiem dlaczego zostaliśmy nominowani.To bardzo amerykańska rzecz. My, Brytole, jesteśmy bardzo słabi w świętowaniu własnych sukcesów. Jedną z rzeczy którą naprawdę uwielbiam w przebywaniu w Stanach jest to, że amerykańskie zespoły zawsze są chętne do rozmowy i zawsze te gadki są przyjemne.A z brytyjskimi kapelami jest tak, że jest dużo wrogości. To jest w naszym DNA, żeby podczas rozdawania nagród pozostawać ambiwalentnymi. Nie mamy dobrych doświadczeń z ceremonii. Nie chciałbym nikogo obrazić, ponieważ nominowani są naprawdę wspaniali artyści, ale szczerze mówiąc nie rozumiem tego wyróżnienia. To trochę na zasadzie, że jako Brytyjczyk zastanawiam się „okej, dzięki, ale co to w ogóle znaczy?”.Moim zdaniem jest za mało czarnoskórych artystów i twórców hip-hopu. Jako fan amerykańskiej muzyki, byłem pewien, że Dr. Dre znajdzie się w Galerii Sław już dwa lata temu. Jego imię powinno być pierwsze na liście, dużo wyżej niż Radiohead.

Kilka miesięcy temu O’Brien zdradził również, że bardzo chciał by krążek „Kid A” wyprodukował właśnie wspomniany raper/producent, Dr. Dre:

To było takie moje marzenie. Powtarzałem kolegom że „bardzo chciałbym popracować z Dr. Dre. Wiedziałem, że wywołało by to fale hejtu. Poza tym byłoby to trochę za bardzo wymuszoneAle wtedy dla mnie miało to mnóstwo sensu. Problemem byłoby na pewno znalezienie odpowiedniego sposobu pracy, bo Dre oczywiście tworzy muzykę w swój sposób. Czy poradziłby sobie z rockowym zespołem? Kto wie? Ale bardzo chciałem tej kolaboracji jako fan N.W.A i jego innych produkcji z tamtych czasów.

Niestety, Radiohead nie dane było współpracować z Dr. Dre, nie mniej jednak mieli okazje przygotować utwór z Hansem Zimmerem, co też jest zaszczytem. Może to i lepiej że twórcy „Creep” nie współpracowali z raperem? Być może Dre miałby opinię podobną do tej, którą ostatnio podzieliła się dziennikarka Fox News.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.