Eddie Hermida z Suicide Silence przeprosił za molestowanie nieletniej

Maciej Koprowicz
17.11.2017 12:57
Eddie Hermida z Suicide Silence przeprosił za molestowanie nieletniej Fot. kadr z wideo

Wokalista nawiązał w internecie seksualną relację z nieletnią dziewczyną z Austrii.

Ujawnienie licznych przypadków molestowania seksualnego aktorek przez słynnego hollywoodzkiego producenta Harveya Weinsteina wywołało falę oskarżeń znanych ludzi sztuki o nadużycia seksualne. Na światło dzienne wyszły również mroczne epizody z przeszłości słynnych muzyków.

Jeordie White z Marilyn Manson czy Ethan Kath z Crystal Castles zostali oskarżeni przez swoje dawne partnerki o gwałt. Grupie Nothing But Thieves zarzuca się molestowanie fanek. Najbardziej szokujące opinię publiczną są jednak skandale z wykorzystywaniem nieletnich przez muzyków.

Jesse Lacey, frontman Brand New został oskarżony o zmuszanie 15-latki do wysyłania nagich zdjęć. Z kolei jedna z fanek Suicide Silence zarzuciła jego wokaliście, Eddiemu Hermidzie zmuszanie do wymieniania się nagimi zdjęciami, choć była jeszcze nieletnia.

Verena Celis z Wiednia na swoim Twitterze opisała swoją toksyczną relację z Eddiem. W latach 2015-2016 korespondowali ze sobą w internecie, a ich znajomość nabrała wyraźnie erotycznego charakteru – muzyk miał flirtować z dziewczyną i wymieniać się z nią nagimi fotkami, choć miała wówczas 17 lat, a on 31 (Celis przyznała, że nie był świadomy jej niepełnoletniości w tym momencie). Kiedy dziewczyna Eddiego odkryła ich znajomość, artysta postanowił ograniczyć kontakty z Vereną, co doprowadziło ją do próby samobójczej.

Hermida przyznał się do stawianych sobie zarzutów. Podkreślił jednak, że nie był świadomy, że jego przyjaciółka była niepełnoletnia. Na facebookowym profilu Suicide Silence opublikował oświadczenie:

Przepraszam przede wszystkim Verenę, że czuła się zraniona, manipulowana i dręczona naszą komunikacją w przeszłości. Chcę przeprosić osoby, które wspierają moją pracę jako muzyka (zarówno fanów, jak osoby pracujące za kulisami) za dyskomfort, zaniepokojenie i krzywdę, którą te zarzuty im wyrządziły.

Przede wszystkim proszę muzyczną społeczność o powstrzymanie się przed wyśmiewaniem, bojkotowaniem i prześladowaniem tej młodej kobiety. Kobietom jest wystarczająco trudno wychodzić z oskarżeniami na temat złego zachowania mężczyzn.

Kiedy Verena powiedziała mi, że skończyła 18 lat, uwierzyłem jej. Jasno dałem do zrozumienia, że do tego momentu nasze rozmowy nie powinny mieć seksualnej natury. Mimo wszystko dostałem ciężką lekcję, że czymś złym jest nawiązywanie intymnych rozmów z osobami znacznie młodszymi ode mnie.

Byłem wychowywany przez samotną matkę, która uczyła mnie szacunku do wszystkich kobiet. Jest mi bardzo wstyd, że zawiodłem. Mam nadzieję, że zasłużę na szacunek i aprobatę fanów i udowodnię, że nie jestem taką osobą, jaką się teraz wydaję.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek na mężczyzn spada odpowiedzialność, by uważali na swoje słowa i działania wobec ludzi, oraz by słuchali głosów tych, którzy chcą coś wyznać z respektem i godnością.

Eddie Hermida jest wokalistą deathcore'owego Suicide Silence od 2013 roku. Zastąpił na tym stanowisku zmarłego w 2012 w wypadku motocyklowym Mitcha Luckera.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.