Enter Shikari ujawnia swoje plany

Magda Słomka
09.10.2014 13:21
Enter Shikari ujawnia swoje plany Fot. entershikari.com

Angielska grupa postanowiła dostarczyć fanom nowych wrażeń i już niebawem udostępni swój kolejny album. Kiedy możemy się go spodziewać?

Czwarty album grupy, „The Mindsweep”, ukaże się już 19 stycznia 2015 roku. Zespół ogłosił także europejską listę koncertów promujących krążek. Nowy longplay według członków zespołu ma być kontynuacją wydanego w 2012 roku „A Flash Flood Of Colour”, przez wielu dziennikarzy określanego jako szczytowe osiągnięcie formacji.

Rou Raynolds, lider Enter Shikari, nie ukrywa zadowolenia z albumu, który zapowiada jako jeszcze bardziej urozmaicony.

Na płycie znajdą się najbardziej surowe i rozgniewane wokale, jakie do tej pory nagrywaliśmy, tak samo jak usłyszycie tam też kilka najdelikatniejszych i najbardziej melodyjnych w całej naszej karierze. Materiał jest jeszcze bardziej zróżnicowany niż dotychczas – osiągnęliśmy to dzięki pewności siebie i wyzbyciu się strachu przed promowaniem własnego stylu i wpływów.

Czym nowym zaskoczy nas „The Mindsweep”?

Melodia i agresja zawsze będą jednymi z najważniejszych aspektów naszej pracy, ale zawsze należy także skupić się na teksturze utworów. Obok rdzenia z gitary, basu, perkusji i elektroniki na nowej płycie znajdziecie wiele nowych instrumentów.

Pisanie kompozycji  dla instrumentów dętych drewnianych, dętych blaszanych i strunowych było bardzo satysfakcjonujące i ukazało nam nowy wymiar muzyki. Nie możemy się doczekać aż zagramy te piosenki na żywo.

„The Mindsweep” zostanie wydane pod szyldem własnej wytwórni zespołu – Ambush Reality.

enter trasa

Tracklista:

 1. The Appeal & The Mindsweep I
 2. The One True Colour
 3. Anaesthetist
 4. The Last Garrison
 5. Never Let Go Of The Microscope
 6. Myopia
 7. Torn Apart
 8. Interlude
 9. The Bank Of England
 10. There’s A Price On Your Head
 11. Dear Future Historians...
 12. The Appeal & The Mindsweep II

Pierwsza płyta Enter Shikari, "Take to the Skies”, ukazała się 19 marca 2007 roku. Zaledwie tydzień po premierze album osiągnął czwarte miejsce na liście UK Albums Chart.

Jeśli jeszcze Wam mało, obejrzyjcie teledysk do „Sssnakepit”, który promował ich poprzednią płytę:

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.