Exodus wypuszcza swoją oficjalną gitarę...

Mateusz Boronczyk
03.09.2015 15:45
Exodus wypuszcza swoją oficjalną gitarę... Fot. artistseriesguitar.com

... ale będzie jej tylko 50 sztuk! Jeśli chcecie ją kupić musicie się spieszyć. Gitara ma na sobie grafikę z nowej płyty zespołu. Przedsprzedaż rusza 5 września 2015 roku.

Zespół nad gitarami współpracuje z kalifornijską manufakturą Artist Series Guitar. Wiosło ma na sobie grafikę z ostatniej, wydanej 10 października 2014 roku płyty „Blood In Blood Out”.

Gitara zbudowana jest z wysokiej jakości drewna. Korpus i gryf są z mahoniu z klonowym topem, a podstrunnica z palisandru. Do wszystkiego zamontowano firmowe przetworniki Artist Series Guitar i wysokiej jakości klucze Grover.

Gary Holt, który przecież dzięki Kirkowi Hammettowi zaczął w ogóle grać na gitarze, jest zachwycony instrumentem.

To nie jest żaden ornament czy gadżet. To prawdziwy instrument z zajebistą grafiką! A do tego w pełni zatwierdzony i wspierany przez Exodusa i Artist Series Guitar.

Posłuchajcie jak brzmi oficjalny instrument kalifornijskich thrashmetalowców.

Przeczytaj także

Czy sam gitarzysta będzie z nich korzystał, tego nie wiadomo. Na początku roku Gary Holt podpisał kontrakt z firmą ESP Guitar Company, która produkuje teraz jego sygnowane instrumenty. Z manufakturą ESP współpracują już tacy muzycy jak James Hetfield, Max Cavalera czy Nergal.

Cena za oficjalny instrument Exodusa wynosi 699 dolarów, jednak by móc kupić gitarę, trzeba dokonać rezerwacji i wpłacić 100 dolarów zaliczki. Zamówienia można składać pod tym adresem.

Artist Series Guitars ma w swojej ofercie gitary przygotowane dla takich wykonawców jak Motorhead, Alice Cooper, Iron Maiden czy Judas Priest.

foto: artistseriesguitar.com Fot. foto: artistseriesguitar.com

„Blood In Blood Out” jest pierwszym albumem Exodusa od 2004 roku, kiedy to za mikrofonem stanął wokalista grupy Steve „Zetro” Souza i zastąpił tym samym Roba Dukesa. Na albumie pojawiło się dwóch sławnych gości. W kawałku „BTK” gościnnie wystąpił Chuck Billy, wokalista grupy Testament, a w „Salt the Wound” solówkę zagrał Kirk Hammett z Metalliki.

Podobają się Wam nowe, oficjalne gitary Exodusa?

Mateusz Boronczyk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.