Fan Depeche Mode skradł płyty ulubionego zespołu. Grozi mu do 5 lat więzienia

Aleksandra Degórska
28.02.2017 11:59
Fan Depeche Mode skradł płyty ulubionego zespołu. Grozi mu do 5 lat więzienia Fot. East News; materiały prasowe

Skompletowanie całej dyskografii zespołu trochę kosztuje, ale ten mężczyzna wybrał drogę na skróty. 

Miłość do Depeche Mode nie zna granic. Ten zespół ma naprawdę oddanych fanów, którzy jeżdżą za zespołem w trasy, uczą się charakterystycznych ruchów scenicznych Dave'a Gahana czy ubierają się tak, jak muzycy mieli w zwyczaju w latach 80. Wokół kapeli powstała cała subkultura i prawdziwy miłośnik formacji jest zdolny na naprawdę spore poświęcenie.

21 lutego 2017 roku wałbrzyscy policjanci zatrzymali 27-latka, który w listopadzie 2016 roku ukradł z jednego z centrów handlowych 5 pakietów z płytami CD Depeche Mode o łącznej wartości 900 złotych. Komunikat o tej sprawie pojawił się na stronie internetowej policji Wałbrzyskiej i potwierdziła to również w rozmowie z redakcją Antyradio.pl podkomisarz Joanna Żygłowicz.

Funkcjonariusze zwalczający przestępstwa przeciwko mieniu mieli utrudnione zadanie, bowiem mężczyzna nie posiada stałego adresu zamieszkania i ciągle zmieniał miejsce pobytu. W końcu, gdy po kilku miesiącach udało się zatrzymać podejrzanego, mężczyzna przyznał się do winy. 27-latek stanie przed sądem i grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Okazuje się, że mężczyzna już wcześniej był karany za podobne przewinienia.

Jak więc widać lepiej nie ryzykować i odłożyć parę groszy na album ulubionej kapeli. Depeche Mode tymczasem wyda 17 marca 2017 swój najnowszy krążek zatytułowany „Spirit”, który promuje singiel „Where's the Revolution”. Do numeru powstał teledysk w reżyserii Antona Corbijna.

Depeche Mode ujawnił również szczegóły komercyjnych singli Where’s The Revolution”. Pierwszy z nich, 5-utworowy singiel z remixami trafi do sprzedaży na CD już 3 marca 2017, dostępny będzie również w formie cyfrowej – do pobrania i odsłuchania w serwisach streamingowych. Drugi 9-utworowy podwójny winyl pojawi się na sklepowych półkach 28 kwietnia 2017.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

A Wy co jesteście w stanie zrobić dla Depeche Mode?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.