Florence Welch zaatakowana przez demona w nowym klipie

Aleksandra Degórska
22.10.2015 10:51
Florence Welch zaatakowana przez demona w nowym klipie Fot. kadr z wideo

Dużo dzieje się w nowym teledysku kapeli. Zobaczcie, jak wokalistka wcieliła się w nietypową rolę.

Los Angeles, podejrzany hotel, Florence niczym Dalila ścina włosy ukochanemu. Welch popełnia zbrodnię, nawiedza ją demon, jednocześnie na zewnątrz budynku widać neonowe krzyże. Fabułę dopełniaj pełna ekspresji choreografia.

Za kompozycję „Delilah” odpowiedzialne są Florence oraz Isabella Summers, które miały kilka źródeł inspiracji:

To był jeden w pierwszych utworów, które napisałam wraz z Isabellą, gdy byłyśmy w Geejam Studios na Jamajce. Zainspirowałyśmy się imprezą w Miami, jak również biblijną przypowieścią o Samsonie i Dalili oraz udręką spowodowaną przez telefony komórkowe rujnujące współczesne związki.

Zobaczcie wokalistkę w biblijnej roli:

Obraz został wyreżyserowany ponownie przez Vincenta Haycocka, który stworzył teledyski do wcześniejszych utworów, jak „What Kind of Man”, „St Jude”, „Ship to Wreck” czy „Queen of Peace & Long and Lost” w ramach serii zatytułowanej Odyssey. Za choreografią do najnowszego klipu odpowiedzialny jest Holly Blakey.

Utwór „Delilah” kontynuuje opowieść o trudnych przeżyciach Florence, które pojawiły się na krążku „How Big, How Blue, How Beautiful”. Kompozycja stanowi monolog Welch dotyczący miłości, wiary, przebaczenia i popełniania błędów:

Z biegiem czasu coraz łatwiej przychodzi mi wybaczanie sobie, uważam, że wszysccy powinni umieć wybaczać. To pomaga w związkach, bo czyni z Ciebie bardziej wyrozumiałego człowieka. Jednak nadal często jestem na siebie zła i tą negatywną energię, która może mi zaszkodzić, muszę kreatywnie zużyć. Jeśli nie będzie ona mieć ujścia w postaci zrobienia czegokolwiek czy chociażby występu, może to obrócić się przeciwko mnie. Chodzi o akceptowanie siebie, próbujesz być w zgodzie ze sobą.

Jak oceniacie aktorskie zdolności Florence Welch w klipie do kawałka „Delilah”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.