Florence and the Machine w 3 utworach z gry Final Fantasy XV

Jakub Gańko
13.08.2016 11:48
|north Fot. Retna / Photoshot / Reporter / East News

Brytyjski zespół przygotował aż trzy kompozycje do najnowszej superprodukcji firmy Square Enix. Możecie już posłuchać wszystkich z nich.

W marcu 2016 roku mogliśmy zobaczyć zwiastun gorąco wyczekiwanej gry Final Fantasy XV, w którym pojawiła się już muzyka Florence Welch. Wówczas zaprezentowała własną interpretację znanego szlagieru „Stand by Me” z repertuaru Bena E. Kinga. Okazuje się, że to wcale nie jedyny kawałek, który rudowłosa wokalistka przygotowała na potrzeby jRPG.

Florence and the Machine wydał całą EP-kę pod wszystko mówiącym tytułem „Songs from Final Fantasy XV”, która jest już dostępna w serwisach streamingowych. Oprócz wspomnianego coveru znalazły się na niej premierowe autorskie kompozycje „Too Much Is Never Enough” i „I Will Be”. Producentem nagrań jest Emile Haynie.

Nowych utworów możecie posłuchać poniżej:

Podniosły styl przygotowanych na potrzeby gry kawałków nie tylko doskonale wpisuje się w estetykę kojarzoną z serią Final Fantasy, lecz także nie powinien zawieść fanów Florence. W aranżacjach nie brakuje harfy, fletu i odrealnionych klawiszy, a nad wszystkim unosi się charakterystyczny głos wokalistki.

Artystka podzieliła się własnymi odczuciami na temat serii Final Fantasy na swoim oficjalnym Twitterze:

Zawsze postrzegałam serię Final Fantasy jako piękne i pomysłowe gry, więc nie wydaje mi się, abym mogła trafić lepiej. Praca nad innymi grami nie miałaby sensu. W pewien sposób krajobraz Final Fantasy i mój własny bardzo do siebie pasują: są wyimaginowane, piękne i epickie. Słuchałam w radiu 2-godzinnego programu o muzyce klasycznej w grach video. Był bardzo inspirujący i pokazał mi ogrom muzyki, o której nie miałam pojęcia. To było fascynujące, te dźwięki były niesamowicie piękne i pełne emocji. To był dla mnie znak, co sama mogę osiągnąć na tej płaszczyźnie.

Gra Final Fantasy XV ukaże się 30 września 2016 roku na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja będzie powiązana z cyklem Fabula Nova Crystallis Final Fantasy, w skład którego wchodzą gry spod znaku Final Fantasy XIII oraz Final Fantasy Type-0. Piętnastą część serii ma charakteryzować mroczniejsza atmosfera i bardziej realistyczna estetyka niż w poprzednich odsłonach.

Jak Wam się podobają nowe kawałki Florence?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.